Hei,onko muilla tälläistä ongelmaa,kun minun 5v tyttäreni kuluttaa kumisaappaita todella paljon,siis ne repeävät nilkan kohdalta aina joko edestä tai sivuilta.
Sen jälkeen kun tyttö täytti 2v niin ei ole kyllä mitkään kumisaappaat jääneet pieniksi vaan ovat jo heti kohta rikki.
Olen ostanu/kokeillu eri merkkejä,olen kokeillut kalliimpia,olen kokeillut halvempia, en ymmärrä mistä vika johtuu,tuntuu että koko ajan saa olla ostamassa uudet.
Tyttö ei kyllä liian paljon kumisaappaita käytä,silloin kun on oikeasti märkä/sataa vettä ja kun kesällä oli lämpimiä vesi sateita niin oli sandaalit ilman sukkia jalassa.
En enää tiedä mitä tekisin,kumisaappaat kun eivät mitään halpoja ole ja alan jo varautumaan syksyksi että voi mennä viidetkin kumisaappaat.
Onko oikeasti kenellekään ollut tälläistä ongelmaa,yhdessä välin kokeilin aina liimata ne revenneet kumisaappaat,mutta ne repesivät vielä nopeampaa.
Muissa kengissä ei ole tälläistä ongelmaa.
Kumisaappaat,kumisaappaat,otan vastaan miljoonat kumisaappaat :p
kumisaapasasiakas
0
139
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1994021Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112563Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit382245Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?801380Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te861268- 481139
- 751017
- 59863
Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme
Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu57844S24 Lieksa miksi on paikallinen entinen Kansallinen Kokoomus valtuutettu sali niin kallis?
Vailla alennuksia? gogo express joensuu kertakäynti 10 euroa avoinna 5-24. Miksi pitää Lieksassa tukea paikallista yritt72797