Airports of Thailand (AOT) aloittaa 21.8.2012 ilmaisen shuttle bus yhteyden Bangkokin kenttien välillä. Bussit kulkevat klo 05.00-22.00 välisenä aikana.
Bussit lähtevät kenttien arrival-alueelta.
AOT on antanut myös linjan 555 (Rangsit-Suvarnabhumi) luvan noutaa matkustajia samasta paikasta.
Tällä hetkellä Nok Air ja Orient Thai Airlines operoivat vanhalta Don Mueangin kentältä ja lisää yhtiöitä odotetaan siirtävän lentojaan sinne.
1.lokakuuta alkaen mm. AirAsia siirtää kaikki lennot vanhalle kentälle.
jatkossa kentän matkustajamäärät odotetaan nousevan nyk 3,4 milj 14 miljoonaan vuositasolla.
Ilmainen bussiyhteys Suvarnabhumi-Don Mueang airports
thaitraveller
1
343
Vastaukset
- Air asian alamäki
taitaa air asia menettää asiakkaita kentän vaihdon myötä. Kauanko Tony Fernandezilla omistaja ja H Kovalaisen tallin omistajalla (Catherham) fyrkat riittää ? Kysehän on siitä että Don Muengilla kenttäverot pienemmät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain18611156Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-9210602Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2356040Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.1814850Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom1313336- 1723325
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin402153Mitä voisit miehenä tehdä?
Suojellaksesi kaikkia naisia ja että heillä olisi juuri sinun käytöksen takia edes vähän turvallisempaa. Mitä miehenä2991713Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov61560Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi161484