Isossa kauppakeskuksessa aika isot lapset hakkasivat huvikseen

hyllyn tavaroita. Puutuis siihen ja kielsin ja moralosoin. Sain uhmakkaat kommentit ja ilmeet takaisin ettei tästä mitään jälkiä tule yms. Olisi tehnyt mieli tarttua tukkaan tätäkin paskahousua kiinni.
259
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Käsiksi käyminen ei koskaan kannata.
Ostoskeskuksissa on vartijat ja poliisin saa soittamalla paikalle hetkessä.
Kun lapsista ovat kyseessä.

Äänestä

Tuosta käsiks käymisestä voi häkki heilahtaa.
Olisitko sukusi ensimmäinen rikollinen?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jkkjiuiu877855677876 kirjoitti:

hyllyn tavaroita. Puutuis siihen ja kielsin ja moralosoin. Sain uhmakkaat kommentit ja ilmeet takaisin ettei tästä mitään jälkiä tule yms. Olisi tehnyt mieli tarttua tukkaan tätäkin paskahousua kiinni.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu