HAAMUVIIVA(KO)? !

Tein eilen r-testin pregcheck, tällainen todella haalea viiva tuli... Mitä mieltä olette, negatiivinen vaiko positiivinen? Kokemuksia !!
Olen tehnyt joskus aikaisemminkin raskaustestejä, ja kun on negaa näyttänyt niin ei ole kyllä ikinä tullut mitään viivaa näkyviin.

Vastauksia kaipailisin.... :O

Kuva : http://aijaa.com/0099710634260
111118
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Kyllä olet raskaana=)
Aika alussa varmaan?
Jos maltat voit tehdä viikon kuluttua uuden jossa on jo varmasti tummempi viiva=)

Äänestä

Nega niin kauan kuin toisin todistetaan.
Onnittelen jos elämäntilanne ja parisuhteesi kypsä lapsenhankinnalle?

Äänestä

Tein testin koska kuukautiset myöhässä... Luin netistä ''haamuviivoista'' ja moni oli kirjoittanut että jos negaa näyttänyt niin ei ole tullut minkäänlaista viivaa, ja jos haalea viiva niin kertoisi siitä että raskaus hyvin alussa vielä... Tiedä sitten...
Uutta testiä muutaman päivän kuluttua.

Äänestä

Vastauksia olisi tosiaan mukava saada! Onko kukaan tehnyt kyseistä testiä ja saanut haamuviivan... mikä oli lopputulos neg/pos?

Äänestä
  • On tehnyt ko. testin ja on herkkä haamuille. Ei siis hätää, et ole raskaana ja pilaamassa kenenkään etkä omaasikaan elämääsi.

    Äänestä

  • tehnyt moooooonta noita testiä.
    Tuollainen viiva tuli vain kerran, silloin kun olin raskaana.
    Tein muutaman vielä sen jälkeen, viiva ei mainittavasti tummunut mutta lapsi nyt täytti vuoden joten todistettavasti olin raskaana.

    Äänestä

  • Onneks olkoon kirjoitti:

    On tehnyt ko. testin ja on herkkä haamuille. Ei siis hätää, et ole raskaana ja pilaamassa kenenkään etkä omaasikaan elämääsi.

    Olisi parasta että sinäkään et raskautuisi, sinulla ei ole vissiin kaikki muumit laaksossa!

    Äänestä

Jos olisi negatiivinen, niin luulisi ettei tulisi mitään viivaa...?

Äänestä

Ainiin, tein testin päivävirtsasta eikä ehtinyt olla kauaa...

Äänestä

minä olen kuumeisena monesti tehny tuota pregcheckin testiä enkä koskaan ole siitä saanu muutako puhdasta negaa, enkä siis ole ollut raskaanakaan. uskon että sulla kuitenkin jonkin verran on elimistössä tuota raskaushormonia kun haamunkin sait. asia erikseen sitten onko normaali raskaus vai kemiallinen vain. sen näet sitten kun uusit testin parin päivän päästä aamupissasta että onko viiva hävinnyt vai vahvistunut... :) mutta nää nyt on vähän vaikeita täällä meidän sanoa ku voihan nuo testit käyttäytyä ihmisillä erillälailla jne.. joten täällä tuskin voidaan vastausta sulle antaa vaan testillä sen itse näet. :))

Äänestä

Negaa näytti toinen testi....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Minävaen kirjoitti:

Tein eilen r-testin pregcheck, tällainen todella haalea viiva tuli... Mitä mieltä olette, negatiivinen vaiko positiivinen? Kokemuksia !!
Olen tehnyt joskus aikaisemminkin raskaustestejä, ja kun on negaa näyttänyt niin ei ole kyllä ikinä tullut mitään viivaa näkyviin.

Vastauksia kaipailisin.... :O

Kuva : http://aijaa.com/0099710634260

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu