nyt ois itellä mahollisuus saada peltoautoksi Volvo 142 vm -73. onko hyvä? kannattaako ottaa, vai ettiä jotain uudempi jossa ois ohjaustehostin?
Vastaukset 3
- huristelia
Kyllä itse ottasin, volvot varmaan kestää hyvin ja jos se vetää takaa niin kannattaa ottaa, hauskaahan se on :)
- tietäjä92
Jos se on hyväkuntoinen yksilö, älä ota peltoautoksi! Tuon ikäinen vehje on mielestäni arvokkaammassa ympäristössä, esimerkiksi tieliikenne-harrasteautona. Ei noitakaan jonoksi asti ole enää.
- völvö!
melko huonossa kunnosa, esim vasen etukulma pahasti ruostunut. Huomenna mennään kattomaan jos nyk. omistaja (mun vaari) hyväksyis mun tarjouksen, eli 2 euroo ja mulle käyttöoikeus heti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 362032
- 41630
- 40593
- 42470
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60470- 61459
- 44438
T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6427Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14423- 40401