Syyskuussa 2012 Tunisiaan !

Onko kokemuksia Port EL Kantaoui, Riu Bellevue Park hotellista ? Olisi kiva kuulla, millainen paikka on ja miten asiat hoituvat !
11595
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Sama hotelli täällä, 5.9 olisi lähtö tunisiaan. Kokemuksia olisi kiva kuulla!

Äänestä
  • Ei näköjään ole kokemuksia kyseisestä hotellista ! ?
    Meillä lähtö 19.9....

    Äänestä

Kesäenennn kerohan kokemuksesi, kun olet palannut lomalta. Olemme kyseiseen hotelliin myöhemmin syyskuussa majoittumassa .

Äänestä

Aivan ihana hotelli! Todella iso ja siisti ja "ylellinen". En ole koskaan vielä valituksia kuullut hotellista. Siellä on jopa oma raha-automaatti, jota ei muuten alueelta läheltä löydy. Ranta on siisti ja kiva. Läheltä löytyy ravintoloita ja kahviloita ja muutama isompi matkamuistoja/laukkuja/kenkiä myyvä ostoskeskus. Port el Kantaouiin pääsee 0,500 TND jos menee julkisella taksilla ja Sousseen 1 TND. Yksityiset taksit koittavat huijata, joten niitten kanssa kannattaa olla tarkkana. Paljon rauhallisempi alue kuin Soussen keskusta (alueella asuu paljon paikallisia) ja saa kävellä rauhassa ilman että kokoajan joku yrittää raahata kauppaansa ja pakottaa ostamaan. Tervetuloa meidän huudeille :) Jos näätte tytön ulkoiluttamassa mustaa koiraa niin se olen sitten minä ;)

Äänestä
  • Kiitos ! "huudeilla" toivottavasti nähdään sinut ! Matka lähestyy .

    Äänestä

  • Pankkiautomaatteja löytyy kyllä Kantaouin satama-alueelta vaikka kuinka monta, kiva tietysti, että sellainen on myös hotellissa.

    Äänestä

Hei, mitä eroa on julkisella taksilla ja yksityisellä taksilla?? Kokemukseni mukaan takseissa on mittarit Tunisiassa.

Äänestä

joo voin kertoa! ollaan kyllä pari viikkoa

Äänestä
  • Odottelemme kokemusiasi kyseisestä hotellista . Olemme näköjään samalla koneella lentämässä. Siellä 19 päivä perillä . Nytten , vaan eniten vaivaa kahakat eri suurlähetystöissä. Jospa ne rauhoittuisivat. Innolla lomaa odotamme !

    Äänestä

Ihana loma takana!
Hotelli oli yleellinen ja parasta siellä oli henkilökunta ja ruoka. Ihmiset olivat niin ystävällisiä ja iloisia kaikkina päivinä, saivat aina hymyilemään.
Ruoka oli hyvin vaihtelevaa ja herkullista joka päivä.

Lähimmät ostoskeskukset olivat suhteellisen halpoja ja siellä sai shoppailla rauhassa ilman tyrkyttelyä, mm Hawaii Shopping centerissä kantsii käydä kääntymässä. Etenkin naisille paljon laukkuja ja vaatteita.

Taksilla matkustus halpaa. Lähimpään satamaan Port el Kantaouiin n. 8 TND. Kannattaa ehdottaa itse kuskille hintaa mitä on valmis maksamaan, muuten yrittävät helposti huijata, eivät käytä mittaireita oikeestaan yhtään.

Ainoa haitta oli huoneessa. Kannattaa olla tarkkana millaisen huoneen saatte. Huomasimme hieman kosteutta muutamassa huoneessa, joka tuntui ainakin omassa hengityksessäni.
Ehdottomasti haluaisin mennä samaan paikkaan joskus uudestaankin!

Äänestä
  • Henkilökunta oli todella ystävällinen ja auttavainen. Ruoka maistui , eikä ehtinyt kyllästyä. Aurinkoa ja lämmintä oli . Ihana loma . Vielä menemme myös samaan hotelliin toistekin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kahdestaan kirjoitti:

Onko kokemuksia Port EL Kantaoui, Riu Bellevue Park hotellista ? Olisi kiva kuulla, millainen paikka on ja miten asiat hoituvat !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu