ryyppää kunnantalon edessä kylän paraatipaikalla AIKAS USEIN.
eiks kunta vois häätää siit ja hommata niille penkit ja pöydän vaik sinne kirkon viereen alas parkkipaikalle mettän reunaan kuntalan lähelle.
yks päivä olin pankkiautomaatti jonos nordean edes siin oli paljon varmaan myös kesäloppilaisia ni ne vähä ihmetteli ku siellä porukka örvelsi ja joi kirkkaita suoraan pullosta yks oli jo sammunu siihen nurmikolle k kaupan eteen ,ja tää oli keskellä viikkoo 2 aikaan iltapäivällä.
lopen pultsarit
iDSGSDGSEDG
4
316
Vastaukset 4
- ässäässa
siit on lyhyt matka pikäripaseen
- juupajuupa---------
talvi tulee niin häipyyvät taas silmistä :)
- Stella. J
Antakaa Arskan ryypätä, lyhyt matka sosiaaliin! Saatte päteä ja nostaa itsetuntoanne, päivittelemällä sairaita ihmis raunioita.
- Aikojen alussa
Ai onko niitä lopellakin ? täälä lammillakin on,ja varmaan joka kylässä pitkin suomenmaata,ja tiedän mistä niitä syntyykin,mutta se on pitkä tarina ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811261
Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki
Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K191069En voi kertoa meistä kenellekään
Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o621013- 65888
- 61774
- 60770
- 65696
SuMetKu konkursissa
Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.24680- 69672
Suutuin lähinnä itselleni
Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.39638Kadutko mies sitä miten reagoit?
..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺49637- 133626
- 50579
Miksi meille jäi
Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk36565- 19527
- 29525
- 33520
- 42505
- 72486
- 40477