lemmikit

sopimuksessa ei lue mitään lemmikeistä, onko lähtökohtaisesti jo kiellettyjä?
6139
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Olipa uskomattoman typerä kysymys. Missä kaupungissa/kylässä asut?

Äänestä

espoossa

Äänestä

On tietenkin kielletty.
Samoin parvekkeella grillaaminen.

Äänestä

Lähtökohtaisesti lemmikkien pito asunnossa on sallittua ainakin Helsingissä, jopa arvoalueilla, vuokralla asuttaessa.

Äänestä

Kaikki mikä ei ole kiellettyä on sallittua.

Äänestä
  • Aivan. Tuossa täytyy vain muistaa se, ettei tee mitään sellaista, joka Suomen tai jonkin muun maan lainsäädännön mukaan on rangaistavaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lwööq kirjoitti:

sopimuksessa ei lue mitään lemmikeistä, onko lähtökohtaisesti jo kiellettyjä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu