Eli mille luokalle menette, ja onko koulunalku kamalaa? Meen kuudennelle, ja koulu on ihan kivaa.
Koulu alkaaa!
Koululainen
47513
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 47
Vanhimmat
Ysille meen ja v*tuttaahan se koulun alku.
ok
Ysille, hieman nyppii, mutta näkeehän taas ihmisiä
Meen vitoselle uuteen kouluun, v*tuttaahan tää, mutta saan ainkin uusii kavereita luultavasti.
mitäs se tommonen kielenkäyttö on vitosluokkalaiselta?
Meen lukion 1. lle ja kaikki ihan tuntemattomia. Ei vituta.
Meen amiksen tokalle, ja ei pelota si yhtää. Vituttaa vaa se et heti meen 2 ekaks viikoks suurkeittiöön.. -.-
7 luokalle menen ja vain yks kaveri samalla luokalla
8 lk menen. Kivaa on!!!! Näkee kavereit ja kaikkee kivaa!!!
Niimpä! Koulus on nastaa! Kaverit on kivoi ja jne... Meille tulee kai 3 uutta opee. Vähä jännittää millasii ne on:)
älä suotta ne on varmaan kivoja :D
Lukion ekalle menen ja jännittää aika paljon :)
Seiskalle menen. Ei koulunkäynti mulle oo kauheen kamalaa, ihan normityötä.
Lukion ekalle menossa :) ja jännittää hieman ku tunnen sielt koulust vaa yhen tyypin.. Onks kukaa teist maunulaan menossa? :)
Meen ysille ja tosi kiva mennä kouluu, näkee kavereit useemmi ja pääsee taas hikettää ;p aikaset herätykset tosin potuttaa..
Amiksen toka luokalle meen :D
Vittu vittu vitttuuu koulu on niii vitun perseestä men seiskallle ja kaikki vetää mua vitun pahasti turpaan ja si mä kuolen ku joudun herään 6:30 vittu mää kuolen. Tapan sen vitun homon joka keksi ton vitun koulun iha vitun vammane paikka ja kaikki vitu on paskaa ja koulu ruoka o vitun paskaa ja opettajat on vitun peilejä homooja ja vittu ku vituttaa kaikki on paskaa ku vitun paska saatana helvetin homo paska Vammanen koulu alkaa VITTTTTTTUUUUU!!!!
Opitko uuden sanan, Elmeri?
Seiskalle meen ja vähä jänskättää.. Toivottavasti yhtä hauskaa porukkaa ku ala asteella :D.. :D
MEEN seiskalle JONNEILEMAAN XD ES PÄRISEE
seiskalle meen :DD vitu jeba
ysille meen ja ei tosiaa jaksais yhtää, kauhee stressi jo valmiiks
7 meen eka oli 5 kaverii samalla luokalla mut nyt on vaan 3 (ne kaks ei oo vaihtanu luokkaa) Ja kyllähän se vähän jänittää ko uus koulu :D Ja sitten vielä pitäs keksii et mihin siellä menee sen jälkeen ko on astunu ovista sisään. Muistaisko joku joka on ollu putaan koululla (ylä-asteella siis) niin mihin piti ekaks mennä :DDD
Omina aikoina liikuntasaliin yleensä kaikki luokat,opettajat jne menivät. lukukauden alussa. Lyhyen rehtorin puheen jälkeen luokanvalvoja sanoi luokan nimen, ja silloin kaikki sillä luokalla olevat menivät luokanvalvojan mukana tiettyyn luokkaan. Sillon keväällä kun olet käynyt tutustumassa, niin sinulle on viimeistään silloin tullut se oma luokkasi tietoon.
En siis varmaksi mene sanomaan, että samalla tavalla menee joka paikassa, mutta jos satut kavereitasi näkemään, niin menet ensiksi niiden luokse ja sitten vaikka seuraat mihin muut menevät. Yleensä 8&9 luokkalaiset tietävät mihin aina lukukauden alussa kokoonnutaan, joten niitä seuraamalla löydät oikeeseen paikkaan.
Lukion 1 meen, muutin uudelle paikkakunnalle enkä tunne täältä ketään.. ei toki pelota :P
Amiksen ekalle. Koulu alkoi jo tänään.
Joo elikkäs lukion 1:lle
Lukion 1 lk. Lauttasaaren yhteiskoulu. Muutin 600km päästä eli en tunne ketään ja kyllä jännittää.
Kutoselle menen (tiedän, olen aika nuori) ja harmittaa kun ei voi enää valvoa pitkään :D pitää siinä kuuden aikaan nousta. So happy! :p
Mut kai siihen taas tottuu... Ja koulu on Käpylässä..
Käpy sulla on housuissas , tosin aika pieni
ysille, ja vituttaa aivan perkeleesti just kuulin et 2 kaveria vaihtaa koulua...
Mä meen 5lk eikä jännitä yhtää
amiskan kolmannelle. viimenen vuos koulussa tosin periaatteideni mukaan never say never. koskaan ei tiä mitä elämä tuo tullessaan.
Meen 7lk jännittää ehkä vähä ku koulu vaihtuu ja en tunne sieltä hirveenä ketää...
Iha ookoo ku koulu alkaa mut huono puoli on ku joutuu herään nii aikasin.. :( Vois olla pari viikkoo kouluu ja sit alkais taas lomat. :DD
Lukion ekalle meen ja just jees ku tulee uusii kavereit! Vaikka vanhatki kaverit tulee samaan kouluun:)
Ylä-asteelle oon menos, siis seiskalle. Ei mikää mielune asia, en tunne sieltä ketään enkä luultavasti pääse samalle luokalle kamujen kaa.
peruskoulun jälkeen menin amikseen, olin siel vuoden, menin kymppiluokalle, olin sieläki vuode, ja nyt meen takas amikseen, eli amiksen 1.lk alkaa maanantaina :)
Ysille, v*tuttaa ja stressaa jo nyt.
seiskalle, ei mua mitenkään haittaa mennä kouluun. on kiva että on taasj otain tekemistä, kun oon kesäloman taas sisällä istunut. mut vähän jännittää tosiaan että kiusaakohan vanhemmat oppilaat meitä. n__n
8 luokka ois määränpäänä
Meen kasille, ja itseasiassa ootan jo todella paljon koulun alkuu, koska nään sen todella tärkeen ihmisen, jota en oo kahteen ja puoleen kuukauteen nähny !!
8 luokalle minäkin ja............... toisaalta haluisin kouluun toisaalta en
Meikä menee seiskalle...kyl se vähä jännittää...mut iha kivaa mennä kouluun ku mun kans samall luokal on tosi kivoi tyyppei...ja varsinki yks jätkä joho oon rakastunu...meil alkaa koulu 15.8...ootan sitä innol :D...ja toi et pitää herätä aikasi ei mua haittaa yhtää..ku herään muutenki kuuelt tai viielt...eli meen nukkuu ysilt :D
9:lle ja v*tuttaa vähän ko jonneseiskat tulee taas. Mutta iha lepi luokka joten ei se mikää nii paha oo
Kasille meen ja kouluhan on aina perseestä turha sitä on edes kysellä
Amikseen meen ja jännittää niin vitutsti :D
hessu meininkiä tää koulu. elämäm koulu