Kertokaa mikä neuvoksi, naapurustomme kissa jahtaa Walesin Springer spanieliani. Edellinen hyökkäys jossa kissa yritti sähisten kimppuun pysähtyi potkuuni. Viimeisimmässä kissa seurasi meitä selkä kyysyssä tovin ja loittoni vasta sen jälkeen kun heitin muutaman metrin päästä pariin otteeseen kourallisella kiviä. Kissa-asiantuntija en ole, mutta kovin ystävällisiltä elkeet eivät vaikuttaneet. Kertokaa myös miksi se koiraa jahtaa, kyseinen koira ei varmastikaan ole koskaan käynyt kyseisen kissan kimppuun. Kissa ei ole mikään ns. rotukissa.
Naapuruston kissa jahtaa koiraani
6
137
Vastaukset
- hahaha!
Enpä tiedä, mutta huvittava keskustelun aihe tämä kyllä on :-D
- kissatjakoirat
Mitä merkitystä on sillä onko kyseessä rotukissa?! Tuskin potkiminen ja kivillä heitto on ollut ihan tarpeellista....Jos kissa täytyy jotenkin säikäyttää pois, päästä jokin kova ääni tai hanki suihkupullo!! En ole ikinä kuullut että kissa olisi hyökännyt tuosta vaan koiran kimppuun ilman mitään syytä, ainoastaan puolustautuakseen tai sitten leikkiessään (pentuna?!). Kuinka koira reagoi kissaan? Tilanteen rauhoittamiseksi mene koiran eteen, juttele molemmille hiljaa, siristele kissalle silmiä (älä katso suoraan kohti, se on uhkaavaa), mene kyykkyyn ja ojenna kämmenesi haisteltaksi. Saattaa olla että kisu käy nuuhkaisemassa ja kääntyy sitten kannoillaan...
- ponix
Kun mielestä kannattaa kertoo kissan omistajalle asiasta!oon samaa mieltä siinä että sitä kissaa ei kannata potkia tai heitellä millään koska siitä se suutu vielä enemmän!!!
- kkmäyräk
hommaa karkeakmäyris saattaa kissalle tulla muutakin mieleen kun koiralle sähiseminen jos jää henkiin
- meillä...
Oli aikoinaan mäykky, joka rakasti kissoja, suojelikin niitä vierailta (jahtaavilta) koirilta.
- ahah...
Meillä toisin päin. Naapurin koira jahtaa kissojamme :-D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522095
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3321293Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.921199- 1521094
- 68941
- 35928
Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31869Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta24814Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59807Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46779