1,2 TSI &95e10

Hei!

Käytettyäni ko. bensalaatua jatkuvalla tankkauksella huomioin seuraavaa:

-Kone alkaa naputtamaan (häviää kun tankataan 98e5 bensaa)

-tehohäviötä jonkin verran

-2desiä nousee kulutus samalla reitillä (ajettu n.100 kertaa ja sama tulos vrt. 98e5

PS. Laitoin tämän asiani tänne vw areenalle, kun käyttää samaa konetta kuin Seat,

Mitä kokemuksia muilla?
4103
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Taitaa olla liian tiukalle vedetty pieni moottori!

Mikään ei voita kuutiotuumia!

Äänestä

korjauta jakopää ja lisää öljyä aina tankatessa.

Äänestä

Täällä on turha yrittää keskustella järkevästi kun osssssi apukoululainen riehuu keskikaljoissaan joka keskustelussa.

Äänestä

TUntuu tuosta aineesta olevan jotakin pientä harmia.
Kun ajelee muutaman tankillisen 98:lla, niin mitään ongelmia ei ilmene, mutta 95e:llä esiintyy sellainen ilmiö, että pientä nykimistä tapahtuu silloin kun antaa uudelleen kevyesti kaasua moottorijarrutuksen jälkeen. Tämä tapahtuu kuitenkin niin harvoin, että siitä ei voi vetää suoraa/varmaa liitosta bensiinilaatuun.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Sea t kirjoitti:

Hei!

Käytettyäni ko. bensalaatua jatkuvalla tankkauksella huomioin seuraavaa:

-Kone alkaa naputtamaan (häviää kun tankataan 98e5 bensaa)

-tehohäviötä jonkin verran

-2desiä nousee kulutus samalla reitillä (ajettu n.100 kertaa ja sama tulos vrt. 98e5

PS. Laitoin tämän asiani tänne vw areenalle, kun käyttää samaa konetta kuin Seat,

Mitä kokemuksia muilla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu