Hei!
Viva Palmanova-hotellissa olleet!
Millainen oli all inclusive? Miten toimi käytännössä (hotellissa näyttää olevan monta eri vaihtoehtoa: ei aterioita, aamiainen, puolihoito ja sitten all inclusive). Onko erivärisiä rannekkeita vai miten nämä eri kategoriat erotetaan toisistaan?
Jos oli tuo all inclusive, niin miten juomien tilaaminen käytännössä oli järjestetty? Haettiinko itse automaateista vai tilattiinko tarjoilijalta?
Millaista ruoka oli?
Ja onko jo liikaa suomalaisten kansoittama kun sinne tekevät matkoja sekä Aurinkomatkat että Finnmatkat?
Kaikki tuore tieto tervetullutta.
Viva Palmanova ja all inclusive
6
628
Vastaukset
- Skeidaaja
Ympärillä pirusti hyviä ruokapaikkoja niin minkä takia pilata loma ja skruudata vain hotellissa. Aurinkotuolit ovat tuolla aina varattuja ja sen vuoksi meidän perhe lopetti siellä käynnin.
- hihhih
ympärillä pirusti merta miksi pilata lomaa vain yhdellä altaalla :)
- lomal sunt.com
muistaakseni sama oranssi ranneke viva ketsjuilla koko kylässä...
puolihoitokin aivan riittävä
päivä mössö allasn´baarista ei herkkua muuten iltaisin superluokkaa
vedet yms kuulu päöivällä vapaasti juotawaksi esim liikuntakentällä
laitoin juttua paikkaauringossa / 7127 tunnus - finn 1- kuin am,N
ota finn kautta neljä sataa eeroa halvempi kuin am:n kautta
- pitasangria
Ei siellä ainakaan kesällä 2011 mitään rannekkeita näkynyt. Aamiaisella näytettiin sellaista läpyskää, johon henkilkunta merkkasi käyneeksi.
Meillä ei ollut all Inclusivea ja minustase on noissa Viva-ketjun hotelleissa tosi kallis.
Syötiin hotellissa parina iltana, eikä jäänyt paljon kerrottavaa. Ruoka siis ok, mutta ei sen enempää.
Suomalaisia oli meidän lisäksemme vain muutama. Tosin emme viettäneet juurikaan aikaa hotellissa, joten saattoi niitä olla enemmänkin. respassa oli muuten joku Mallorcalle unohtunut suomalinen täti töissä.
Ihan hyvä hotelli ja mukava iltaohjelma - pelattiin säbää ssv
oranssitrannekkeet kourassa ollaan päivä ruoka onneton
www.lomalyly.suntuubi.com
peräti sählymailatkin oli eksyneet sinne
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Minkähän takia ns. persuille ei tunnu työ maistuvan?
Vaikuttavat olevan joutoväkeä syystä tai toisesta – työttömiä tai työeläkeloisia. Muiden rahoilla pötköttelevää väkeä,824416Olit ihan
Kiihkona silloin. Sen näki ja lähes tunsi. Ei tainnut olla kaukana et olisit vetänyt lähellesi jos siihen olisi hetki tu243008Miksiköhän vasemmistossa on niin paljon ns. tapatyöttömiä ja muita köyhiä?
Tokihan Minja Koskela oli sitä mieltä, että ei terveenkään ihmisen ole pakko tehdä töitä, sitä neuvoa moni vassu noudatt272829Trump huonommassa kunnossa kuin Usasta virallisesti sanotaan?
"Terveys on vakaa mutta ei normaali".Uskallan melkein sanoa,että Trumpin terveydentilaa kaunistellaan.Myös se että se nu1162585Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod172499Suomen veroaste 5 %-yks liian matala
Palauttamalla kokonaisveroaste 1990-luvun tasolle saadaan hyvinvointivaltion palvelut rahoitettua ilman velan ottoa.1122238Kolme neljästä suomalaisesta kannattaa miljonääriveroa
Kertoo vasemmistoliiton teettämä kysely. Veron ulkopuolelle jätettäisiin asunto. "Puolet vastaajista oli sitä mieltä, e1012190Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.6382068Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka342068MTV: Harvinainen haastattelu! Vappu Pimiä kommentoi vihdoinkin uutta TTK-juontajaa
TTK-juontajaspekuloinnit käyvät edelleen kuumana. Kenet sinä haluaisit uudeksi TTK-juontajaksi? Kommentoi alle! Lue,141995