Nyt pisti kateeks!

Perhanan perhana, naapuri oli hommannu jostais sellasen tojootan mainos lipun ja tempas sen salkoon tossa viikunloppun. Sil on kaikeks viälä pihassa uudenkarhee riisseli-avensis, on siinä kylän porukoilla ihmettelemist. On se lippu kyllä julmetun upeen näköne, tahtoo kans!
3100
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Voihan pepperoni...mullakaan ei ole sellasta,vaikka tojolla töis oonkin...

Äänestä

kertoo että olit vetässy ekana vokkelo lipun puoltankoon, jonka jälkeen naapuri tulkitsi tojootan voittaneen teidän skapan :D

Äänestä

Voisin pyyhkiä arseni tuolla lipulla.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kylänvanhin kirjoitti:

Perhanan perhana, naapuri oli hommannu jostais sellasen tojootan mainos lipun ja tempas sen salkoon tossa viikunloppun. Sil on kaikeks viälä pihassa uudenkarhee riisseli-avensis, on siinä kylän porukoilla ihmettelemist. On se lippu kyllä julmetun upeen näköne, tahtoo kans!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu