Quinny zapp xtra

KarlaHh

En viitsi tuhlata rahaa kalliisiin yhdistelmiin, kun kuitenkin matkustamme paljon. Yhdistelmät jäisivät siis käytännössä käyttämättä, kun eivät mahtuisi koskaan mukaan. Haluaisin käytännöllisen ja näppärät rattaa, joilla selvitä pikkuvauva-ajasta ratasajan loppuun.

Onko muilla kokemuksia ko. rattaista? Onko hyvät ja käytännölliset työntää? Säilytystilaa niissä ei taida kauheasti olla. Muita huonoja puolia?

Quinnyt vaikuttavat menevät pieneen tilaan säilytykseen mikä sekin on meille tärkeää, koska kotonamme on hyvin niukalti säilytysmahdollisuuksia.

Esikoista tässä odotellaan, joten hyvät neuvot on kalliit. Kiitos!

3

858

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rtaaataata

      Hmmm mäki oon noista ollut pitkään kiinnostunut mut vielä en oo raaskinut ostaa.. onko teillä terassi/parveke? Nimittäin jos on, niin kannattaa päiväunia varten (jos edes joskus olette kotona :) ) hommata. Vaikkapa vaan halvat kirppikseltä.. tai meillä ainakin 3kk vauva nukkuu päikyt parhaiten ulkona.. tai, onhan nuo erilaisia kaikki muksut. Me asutaan maalla ja meillä on pieni auto, jonka vuoksi matkarattaina nuo quinnyt kiinnostaisi.

    • tiina2010-dex

      Yhdistelmiksi suosittelen bugaboo cameleonit, ne on kaikista monipuolisimmat ja muuntautuvat moniin tarpeisiin ja vaiheisiin!

      Zapp extrat meillä on matkarattaina ja ei niistä ole kuin matkarattaiksi, esim. ei lenkkeilyyn, talveen ym. Matkarattaina ovat hyvät sillä menevät todella pieneen tilaan ja ovat ketterät työnnellä asfaltilla, kaupoissa ym. Tavarakori on todella pieni, meillä ei edes käytössä, kun ei sinne mitään sovi.

      Cameleoneiden rinnalle taas ei tarvitse matkarattaita sillä ne ovat niin ketterät ja menevät aika pieneen tilaan.

    • Karlahh

      Melko hinnakkaat nuo bugaboot,ei taida meidän budjetti venyä ihan tuollaisiin.

      Aika varmasti päädytään quinnyihin, kun vauva syntyy alkukeväästä ja seuraavasta talvesta olemme Suomessa vain pari kuukautta. Emme siis tarvitse ainakaan alkuun mitään talviominaisuuksia. Lapsen toisena talvena voi varmaan jo tarvittaessa ottaa pulkan käyttöön.

      Onko kellään kokemuksia quinnyjen kuljettamisesta lentokoneessa?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ensi kesänä

      Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
      Ikävä
      66
      3392
    2. Tukalaa kuumuutta

      Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
      Ikävä
      46
      3212
    3. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

      Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      125
      2781
    4. Sinä, ihastukseni

      Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
      Ihastuminen
      44
      2553
    5. Tiedät ettei tule toimimaan.

      Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
      Ikävä
      31
      1963
    6. Okei, myönnetään,

      Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
      Ikävä
      27
      1860
    7. Onko kaivatullasi

      himmeä kuuppa?
      Ikävä
      48
      1636
    8. Mihin hävisi

      Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
      Iisalmi
      87
      1505
    9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

      En taida nähdä sinua koskaan.
      Rakkaus ja rakastaminen
      39
      1330
    10. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      39
      1250
    Aihe