HOTELLI PAMARIN VARUSTETASO

Kahvinainen

Olemme lähdössä mieheni kanssa elokuussa Sisiliaan ja siellä hotellimme on nimeltään Pamar, joka on ns huoneistohotelli. Onko hoteliin keittiövarustus ajanmukainen, eli löytyykö sieltä kahvinkeitin, astiasto jne... Olen kuullut, että esim kahvinkeitin puuttuu ja se on iso puute, jos näin on. Kertokaa hyvät ihmiset, jotka olette tulleet lomalta kyseisestä hotellista, millainen se on ja onko hyvät varustelutasot. Myös rannan kunto kiinnostaa, koska uima-allasta ei ole. Kuinka pitkä matka hotellilta on markkinoille ja lähteekö linja-auto läheltä Taorminaan???
Kiitos etukäteen ja vastauksia odotellaan pikaisesti, koska matka lähestyy....

6

276

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahvinainen

      Ilmeisesti kukaan ei ole käynyt kyseissä hotellissa saati kyseissä paikassa. Ihan oikeesti, matka lähestyy ja odotan vastauksia.

      • Pamariin tiistaina

        Minä lähden ensi tiistaina sinne viikoksi


      • kiva paikka

        Otas nyt ihan rauhallisesti ja rullaa 18 viestiketjua taaksepäin. Siellä asiaa. Täydennykseksi: Markkinoille on noin 2 km matkaa, taitavat olla lauantaisin (varmista oppailta, ne on kivoja). Melkoista piraattikrääsän kauppaamista, ei kovin kansallisesti omaleimaista. Ja Taorminan bussi kulkee aika läheltä hotellia, en muista onko pysäkki ihan kohdalla. Voi maksaa kuskille, kannattaa ostaa meno-paluu, tulee halvemmaksi. Ranta 100 m etelään ihan ok, joskin maksaa.


    • 21.8 matkaan

      Mitä rannalle meno maksaa? Mielummin maksan ja pedille, ku ilmasille rannoille.
      Oliko hyviä ruokapaikkoja lähellä jota suosittelet?

      • kiva paikka

        Hinnat vähän vaihtelee, mutta ei ihan halpaa, tyyliin sisälle 3€, peti 5€, varjo 5€... sillä saa sitten olla niin kauan kuin jaksaa päivän aikana. Ruokapaikan valintaan vaikuttaa oma maku, huonoa en saanut missään. Rannan tuntumassa ravintoloita on vieri vieressä, vähän kauempana keskustasta on ehkä enemmän paikallisille kuin turisteille suunnattuja, jos paikallisempaa tunnelmaa haluaa. Katsele listaa ennenkuin menet sisään.


      • tulin faniksi
        kiva paikka kirjoitti:

        Hinnat vähän vaihtelee, mutta ei ihan halpaa, tyyliin sisälle 3€, peti 5€, varjo 5€... sillä saa sitten olla niin kauan kuin jaksaa päivän aikana. Ruokapaikan valintaan vaikuttaa oma maku, huonoa en saanut missään. Rannan tuntumassa ravintoloita on vieri vieressä, vähän kauempana keskustasta on ehkä enemmän paikallisille kuin turisteille suunnattuja, jos paikallisempaa tunnelmaa haluaa. Katsele listaa ennenkuin menet sisään.

        Olin elokuussa tuossa hotelli Pamarissa ja voin lämpimästi suositella kyseistä hotellia. Meillä oli ns superior huone, jossa oli 2 parveketta. Parvekkeet oli merelle päin. Huoneesta löytyi kahvinkeitin, pieni keittiosyvennys, jossa asianmukaiset varusteet, jääkaappi ja lisäksi huoneessa oli oma kassakaappi. Sijainti oli aivan loistava, mutta hotellia mainostetaankin "parhaalla paikalla" olevaksi. Bussiyhteys Taorminaan lähti hotellin takaa n 50 metrin päästä. Tuonne menen vielä uudestaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      52
      2097
    2. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      62
      2012
    3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

      1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
      Maailman menoa
      13
      1541
    4. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      62
      1352
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      50
      1319
    6. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      41
      845
    7. Toivoisitko

      Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
      Ikävä
      88
      717
    8. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

      Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      707
    9. Sotekeskus

      Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
      Ähtäri
      33
      688
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      40
      643
    Aihe