HOTELLI PAMARIN VARUSTETASO

Kahvinainen

Olemme lähdössä mieheni kanssa elokuussa Sisiliaan ja siellä hotellimme on nimeltään Pamar, joka on ns huoneistohotelli. Onko hoteliin keittiövarustus ajanmukainen, eli löytyykö sieltä kahvinkeitin, astiasto jne... Olen kuullut, että esim kahvinkeitin puuttuu ja se on iso puute, jos näin on. Kertokaa hyvät ihmiset, jotka olette tulleet lomalta kyseisestä hotellista, millainen se on ja onko hyvät varustelutasot. Myös rannan kunto kiinnostaa, koska uima-allasta ei ole. Kuinka pitkä matka hotellilta on markkinoille ja lähteekö linja-auto läheltä Taorminaan???
Kiitos etukäteen ja vastauksia odotellaan pikaisesti, koska matka lähestyy....

6

253

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kahvinainen

      Ilmeisesti kukaan ei ole käynyt kyseissä hotellissa saati kyseissä paikassa. Ihan oikeesti, matka lähestyy ja odotan vastauksia.

      • Pamariin tiistaina

        Minä lähden ensi tiistaina sinne viikoksi


      • kiva paikka

        Otas nyt ihan rauhallisesti ja rullaa 18 viestiketjua taaksepäin. Siellä asiaa. Täydennykseksi: Markkinoille on noin 2 km matkaa, taitavat olla lauantaisin (varmista oppailta, ne on kivoja). Melkoista piraattikrääsän kauppaamista, ei kovin kansallisesti omaleimaista. Ja Taorminan bussi kulkee aika läheltä hotellia, en muista onko pysäkki ihan kohdalla. Voi maksaa kuskille, kannattaa ostaa meno-paluu, tulee halvemmaksi. Ranta 100 m etelään ihan ok, joskin maksaa.


    • 21.8 matkaan

      Mitä rannalle meno maksaa? Mielummin maksan ja pedille, ku ilmasille rannoille.
      Oliko hyviä ruokapaikkoja lähellä jota suosittelet?

      • kiva paikka

        Hinnat vähän vaihtelee, mutta ei ihan halpaa, tyyliin sisälle 3€, peti 5€, varjo 5€... sillä saa sitten olla niin kauan kuin jaksaa päivän aikana. Ruokapaikan valintaan vaikuttaa oma maku, huonoa en saanut missään. Rannan tuntumassa ravintoloita on vieri vieressä, vähän kauempana keskustasta on ehkä enemmän paikallisille kuin turisteille suunnattuja, jos paikallisempaa tunnelmaa haluaa. Katsele listaa ennenkuin menet sisään.


      • tulin faniksi
        kiva paikka kirjoitti:

        Hinnat vähän vaihtelee, mutta ei ihan halpaa, tyyliin sisälle 3€, peti 5€, varjo 5€... sillä saa sitten olla niin kauan kuin jaksaa päivän aikana. Ruokapaikan valintaan vaikuttaa oma maku, huonoa en saanut missään. Rannan tuntumassa ravintoloita on vieri vieressä, vähän kauempana keskustasta on ehkä enemmän paikallisille kuin turisteille suunnattuja, jos paikallisempaa tunnelmaa haluaa. Katsele listaa ennenkuin menet sisään.

        Olin elokuussa tuossa hotelli Pamarissa ja voin lämpimästi suositella kyseistä hotellia. Meillä oli ns superior huone, jossa oli 2 parveketta. Parvekkeet oli merelle päin. Huoneesta löytyi kahvinkeitin, pieni keittiosyvennys, jossa asianmukaiset varusteet, jääkaappi ja lisäksi huoneessa oli oma kassakaappi. Sijainti oli aivan loistava, mutta hotellia mainostetaankin "parhaalla paikalla" olevaksi. Bussiyhteys Taorminaan lähti hotellin takaa n 50 metrin päästä. Tuonne menen vielä uudestaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      199
      11814
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      58
      5559
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      46
      2867
    4. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      17
      2590
    5. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      42
      2479
    6. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      34
      2043
    7. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      47
      1949
    8. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1921
    9. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      38
      1775
    10. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      7
      1747
    Aihe