Gimp...

Eli minulla on Gimp 2.0, ja haluan siihen brusheja... No latasin haluamat Brushit, mutten tajua kuinka asentaa ne Gimppiin. Katselin opetusvideoita ja kaikkea, mutten tajua... Auttaisiko joku minua?
377
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ja tarvitsen mahd. pian apua...

Äänestä

Ne on suomeksi Siveltimiä!

Äänestä

Jos sinulla on jo oikeat sivellintiedostot pakkaamattomina oikealla tiedostoliitteellä, ei asennus ja käyttöönotto ole hankalaa.

http://registry.gimp.org/node/26306

Lisähankaluuksien välttämiseksi suosittelisin GIMP:in päivittämistä uusimpaan versioon. GIMP 2.0 on k a h d e k s a n vuotta vanha! Aika hyvin pidetty, ilmaiseksi sovellukseksi...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Toivoton... kirjoitti:

Eli minulla on Gimp 2.0, ja haluan siihen brusheja... No latasin haluamat Brushit, mutten tajua kuinka asentaa ne Gimppiin. Katselin opetusvideoita ja kaikkea, mutten tajua... Auttaisiko joku minua?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu