miksi ihmeessä Mariahille maksetaan 18miljoonaa?

Moss.

siitä että hän tuomaroi American idol-kisaa J.Lo:n sijasta tällä kaudella. Jenniferille maksettiin "vain" 12 miljoonaa toisena kautenaan. Myös Britney Spearsille ja Christina Aguileralle maksetaan vähemmän omista tuomarintöistään X factor USA ja The Voiice of USA-formaateissa. Käsiittämätöntä että mariah careyllle maksetaan enemmän, Madonnalle Simon Cowell maksaisi varmasti sitten 20miljoonaa?

5

1812

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • dammt

      No selväähän se on että jokainen Mariahin 1# single kuvaa 1 miljoonaa ;) (niitähän on siis 18 ) ja maailman menestynein naisartisti ja USAssa erittäin suosittu

    • kates2

      maailman menestynein naisartisti milloin? Paljon nuorempina Britney Spears ja Christina Aguilera kilpailevat jo samoilla listoilla hänen kanssaan, Madonnan hittimäärää Mariah ei ylitä. Usa:ssakaan tuskin M.C ollut suosittu sitten 2000-luvun alussa. Mariahille pitäisi vain jonkun sanoa ei ,mutta kuten perez Hilton totesi " AI-tuomaristossa pitäisi istua kaikki diivat eli minä,Mariah,Christina ja Simon".
      Jennifer Lopez on paljon Mariahia upeampi tähti ja menestyneempi monilla aloilla.
      Mielenkiintoisinta olisi nähdä Madonna ja Mariah samassa tuomaripöydässä,uskoisin että Careyn käytös olisi huomattavasti hillitympää ja vaatimattomampaa popin kuningattarten kanssa. Mutta ehkä siksi tuomaripöytiin ei koskaan valita kahta Näin Isoa Diiivaa samanaikaisesti,vaan toinen on huomattavasti uudempi ja tuntemattomampi tulokas tai muut tuomarit ovat miespuolisia.

    • tuotanoinn

      Hmm oikeestaan Mariah oli siellä hittilistoilla jo kun Britney ja Christina oli vasta pikkulapsia. Ja ihan faktatietona Mariahilla on ne 18 1# singleä kun taas Madonnalla niitä on 12. Levymyynneistä ei oikein mistään löydy täysin varmaa tietoa niin en nyt rupee sanomaan sanomaan mitään mutta esim. 2 timantti albumia Mariah on myynyt, lisäksi kirjoittaa ja tuottaa kaikki kappaleensa itse, näytellyt oscar ehdokkuuden saaneessa elokuvassa ja hänellä on sen lisäksi 5 grammy palkintoa, 21 American music awardsia, 31 billboard music awardsia ja 17 World music awardsia nyt muutamia mainitakseni. Monesti hänestä puhuttaessa esim tv:ssä on käytetty "the most successful female artist of all time". Ja Madonnaa tuskin missään laulukilpailujen tuomaripöydässä tullaan koskaan näkemäänkään kun sehän ei hääppönen laulaja ole.

    • Yksinkertaista (ei pahalla) mutta Mariah on vaan nini kauhee diiiiva ja semmonen uuu...äää..ööö .. heyy. Ja '' En voi seistä koska mekkoni on liian tiukka'' (mun mielikuva Mariahsta) . Mut en vaan itekkään tajuu sitä et sil Diivalle annetaan niin paljon. Ja sitkun on ollut huhuja et JLo halus palkankorotusta. Ni jos se ois totta ni ei oo mitään vitun järkee sit ottaa sellast diivaa ja maksaa sil 18 millii.. ARRGGH! Mua ärsytti ku ilmotettii et JLo lähtee pois mut sit vitutti ku Mariah tuli... iha kuka vaa mut ei Mariahii.. mul vaan tulee semmonen tunne et oo vaan pakko guristaa se! Argghh! Enkä tiiä miksi. Mua vaan varmaa potuttaa se JLon ja sen vaihto.

      UGH! Olen puhunut.

      • Ja sitten mutuenkin, JLo osasi olla hauska kun Steven ja Randy ''riitelivät'' ja osaa nauraa eikä valitse liian tiukkoja vaatteita.

        Olen myös lukenut että se American Idolin ne pomot tai nää on toivonu Jenniferin paluuta takas tuomaristoon. Mää ainakin oisin tosi ilonen jos JLo pääsis takas.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      92
      1526
    2. Mikä on viimeinen

      este joka vielä pitää sinut ja kaivattusi erillään?
      Ikävä
      83
      1052
    3. Näin kaivattuni viimeksi...

      ...? Se tuntui kuin... ?
      Ikävä
      67
      947
    4. Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?

      Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su
      Sinkut
      368
      909
    5. Oikea nainen

      On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t
      Sinkut
      177
      894
    6. Harmi että välimme

      Menivät niin solmuun.
      Ikävä
      92
      793
    7. Olen pahoillani mies ihan kaikesta

      Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on
      Ikävä
      60
      612
    8. Se ei silloin ollut sattumaa

      vaan tarkkaan suunniteltu juttu. 🪤
      Ikävä
      64
      603
    9. Hei sinä rakas mies.

      Milloinkaan kohdataan? Toivottavasti pian....❤️
      Ikävä
      37
      568
    10. Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin

      Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta
      Ikävä
      157
      554
    Aihe