Otsikossa se jo tulikin. En voi sietää ruokaa, olen ihan normaalikokoinen, n. 160cm/51kg. Vihaan syömistä, niin lämpimän ruoan kuin herkkujen napostelua. Tiedän että minun on pakko syödä että elän ja pysyn terveenä... Mutta syön ihan pakolla, ja ruoka on kamalinta mitä tiedän maailmassa. Minulla ei ole ollut koskaan mitään 'laihuus kauneusihanteita' mutta niin... Onko täällä muita, joille ongelma on tutun kuuloinen?
Nim. Eiruokamaistu.
Nim. Eiruokamaistu.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Minäki vihaan syömistä, pakolla syön etten laihdu hirveesti.oon normi kans, 165/48.joskus kyl innostun syömää karkkeja, mut harvemmi..ei vaan kiinnosta syödä.....
Jospa teillä on joku tauti. Olkaapa päivä syömättä niin eiköhän ruoka sitten maita.
oon ollukki monesti mut en tunne nälkää tai vaikka tuntisinki nii en tykkää..
T.eka kommentoija
Siis ei mullekkaa ruoka maistu. Ja ruoasta tulee paha olo ja paha maku suuhun… HYI! ja mäki oon suht normi mitoissa, ehkä vähän alipainoinen 170/41 :)
Tappakaa lissut ittenne
miks? ja en oo lissu. ja oon 17v.
Ruoka on hyvää
Mulla oli sama pienenä mut sit se jotenki loppu ja alko ruoka maistuun
Otsikoihin ei laiteta pistettä
No siis ihan tosi, ihana ku on samanlaisia enkä ookkaan ihan sairas : D mutta nii. koulussaki ku menee ruokalaan ja pelkästään jo haistaa ruuan hajun, rupiaa yököttään D:
terv. aloittaja c:
Mäki inhoon ruokaa VARSINKIN PERUNAA! Hyi yök! Mut mä siön vaan sitä mist tykkään esim = Hamparii harvoin en syö pizzaa koska en tykkää (kuulostaa oudlt mut se on totta) Sit kotiruokaki oksettaa en syö enää mitää mist tykkäsin, nykyää syön törkee vähä ja laihun ja laihun. mut sit äiti laitto mulle hunajamarinoituja kanan fileesuikaleita ja riisiä :P herkkua!
Mäkin inhoon ruokaa, se on pahaa, juon vaan aika hitosti, mehuu, vettä yms muuta tämmöstä, syön ehkä viikossa yhteensä 4 leipää ja päällä vähän voita... Oon itekkin ihan normaali painonen 166cm ja 49kg..... Ruoka on oikeesti ihan hiton pahaa.... En koskaan syö koulussa, mulla on aina joku mandariini mukana mitä syön jos tulee nälkä jne... :D
Mulla on niin että en haluu syödä jos on nälkä,
musta tuntuu et ku syön ni mun maha alkais
pullottaa ihan hirveesti! :(
Mä yritän vältellä syömistä mut ku on nälkä ni
mun on pakko syyä ! :0
Kuulostaa kyllä siltä et sul on joku syömishäiriö mutta ei välttämättä vielä mutta ehkä parin vuoden päästä. Yritä vaa tutustuu eri ruokiin ja syödä. ruokia kun on niin tuhansia erilaisia niin kyllä sieltä pakostikkin jotain hyvää löytyy ja syö vaikka samalla kun katsot esim telkkaa tai keskityt ihan muuhun kuin syömiseen niin ei Se syöminen nii hankalaa varmaan sitten ole :)
itselläni oli sama ,olin kokoa 163\44kg . en syönyt moniin päiviin sillä ruoka ällötti ja oksetti minua. tietenkin laihduin, paljonkin ja lopuksihan tuli anoreksia. sairastin anoreksia nervosaa noin vuoden jolloin olin kokoa 165\35kg . olen edelleen paranemis vaiheessa.
Ruoka on parasta maailmassaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa syökää lapset syökää
Mite te pysytte elossa!!!???? Ja mikä siin on nii kauheeta nielemine, pureskeleminen, läskistyminen, MIKÄ!!??