HJK:n pelit Euroopassa!

Fudis10

HJK pääsi Mestarien liigan karsintoihin mukaan 2. kierrokselta. He kohtasivat ensin Islannin liigan ykkösen eli KR Reykjavikin. Klubi ratkaisi jatkopaikan jo kotiottelussa voittamalla heidät 7-0. Vieraissa peli päättyi HJK:n voittoon 2-1!

Kolmannella kieroksella vastaan tuli Skotlannin liigan ykkönen Celtic! Vastus oli äärimmäisen kova, mutta niin ovat kaikki joukkueet tässä vaiheessa. Avausottelu päättyi Celticin 2-1 voittoon kotona, joten HJK sai todella tärkeän vierasmaalin.

Tänään ratkaistaan jatkoonmenijä Sonera Stadiumilla! Mikäli HJK menee parista jatkoon, ovat he vähintään Eurooppa-liigan lohkovaiheessa. Sonera Stadium myyntiin hetkessä loppuun, joten tunnelma tänään on aivan varmasti katossa! Katso tarkemmat asetelmat otteluun täältä : http://www.veikkaussivut.com/hjk-celtic-mestarien-liigan-karsinta-8-8-2012

3

184

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • j.niäminen

      Paljon täytyy parantaa jos Klubi aikoo jatkoon päästä.

      Eka kolmevarttia pelattu ja Klubin peli on aivan skeidaa.

      • bruuth

        Ja Sebastian Sorsa tyrii (kuten koko ottelun) ja Celtic 0 - 1 johtoon.....


    • hyvin pyyhkii

      Suomalaisilla seurajoukkueilla näyttää normaali tulos tosipaikan tullen vakiintuneen 6-0 lukemiin. Vuosikausia kehuskeltua etenpäin menemistä on tapahtunut. Ennen oli tapana hävitä 10-0. Hyvältä näyttää!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      233
      4159
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      112
      2624
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      38
      2355
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      81
      1426
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      115
      1406
    6. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      48
      1169
    7. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      78
      1087
    8. Ne viimeiset kerrat

      Kun katsoit minua niin lämpimästi. En unohda sitä ❤️
      Ikävä
      59
      953
    9. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      45
      936
    10. Emme koskaan keskustelleet kasvotusten syistä välirikollemme

      Enkä voisi kertoa perimmäistä rehellistä syytä. Kerroin sinulle pintapuolisen ”paketin” ja otin tavallaan omalle vastuu
      Ikävä
      58
      921
    Aihe