Olemme lähdössä viikon lomamatkalle Etelä-Eurooppaan, mutta etukäteen jo hirvittää hotellin tyynyt, koska kärsin niskavaivoista ja sen aiheuttamasta migreenistä. Pari yötä vieraalla tyynyllä yleensä menee muitta mutkitta, mutta pitempi aika on jo sitte vähän liikaa niskalle.. Oma tukityyny ei taida oikein matkalaukkuun mahtua, ainakin jos meinaa jotai muutakin ottaa mukaan.. :)
Onko teillä kokemuksia, voiko noilla matkustamiseen tarkoitetuilla niskatyynyillä (ne C-malliset) nukkua myös sängyssä yöunia? Tai mites tällainen:
http://www.varuste.net/tuotetiedot2.php?_id=3208&nimi=Design Go Carry Cushion -matkatyyny
Noissa nyt olisi edes vähän tukea niskalle. Tai löytyykö muita suosituksia? Tempurin matkatyynyt taitavat olla vähän turhan hintavia?
Ei tämä muuten mitenkään elintärkeää ole, mutta en haluaisi kärsiä sitten päivittäisestä migreenistä kuitenkaan.. Ja huomauttelijat: ei, en peru matkaa asian tähden, joka mielestäni kuitenkin helposti järjestettävissä..vinkkejä vain haluaisin kuulla, kiitos.
Niskavaivaiselle tyyny mukaan?
PP
1
205
Vastaukset
- travelbag
Pieniä ja kevyitä tyynyjä, jotka helposti saa "puristettua" pieneen tilaan voi ostaa halvalla, Minulla aina sellainen mukana, lennoilla ja hotellissakin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä aiot tehdä uudenvuoden aattona
Mitä olet suunnitellut tekeväsi uudenvuoden aattona ja aiotko ensi vuonna tehdä jotain muutoksia tai uudenvuoden lupauks1523446Marin sitä, Marin tätä, yhyy yhyy, persut jaksaa vollottaa
On nuo persut kyllä surkeaa porukkaa. Edelleen itkevät jonkun Marinin perään, vaikka itse ovat tuhonneet Suomen kansan t512422Muistattekos kuinka persujen Salainen Akentti kävi Putinin leirillä
Hakemassa jamesbondimaista vakoiluoppia paikan päällä Venäjällä? Siitä ei edes Suomea suojeleva viranomainen saanut puhu151220- 1161220
Ikävä sinua..
Kauan on aikaa kulunut ja asioita tapahtunut. Mutta sinä M-ies olet edelleen vain mielessäni. En tiedä loinko sinusta va101109Väestönsiirtoa itään?
Ano "the Russo" Turtiainen sai poliittisen turvapaikan Venäjältä. Pian lähtee varmaan Nazima Nuzima ja Kiljusen väki per50963- 46894
Vuoden luetuimmat: Mikä on Pelle Miljoonan taiteilijaeläkkeen suuruus?
Pelle Miljoonan eläkkeen suuruus kiinnosti lukijoita tänä vuonna. Artikkeli on Suomi24 Viihteen luetuimpia juttuja v. 2019890- 40805
Riikka Purra sanoo, että sietokykyni vittumaisiin ihmisiin alkaa olla lopussa.
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/be8f784d-fa24-44d6-b59a-b9b83b629b28 Riikka Purra sanoo medialle suorat sanat vitt202721