Onnistuin rikkomaan puhelimen, joka oli nokia 500. Kaikki alkoi siitä kun yritin avata näppäinlukkoa, painoin siitä avaa kohdasta, mutta se jäi siniseksi ja valkoisella luki avaa. Sitten fiksusti sammutin sen ja käynnistin uudelleen, nyt oli puhelimen näyttö melkein musta. Sinä oli värit kääntynyt väärinpäin, kaikki tumma oli vaaleaa jaa vaalea mustaa. Uusi käynnistys. Nyt puhelimen näyttö oli jo täysin musta, lukuunottamatta kahta tummanharmaata raitaa yläreunassa.. Akun irrottaminenkaan ei auta.. Joku nero kertoo mitä teen. Takuu on kyllä voimassa..?
Nokia 500
Vittuuntunut
6137
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Yksi keino olisi puhelimen hard reset. Se tehdään tälleen: http://forum.gizmolord.com/index.php/topic,2816.0.html
Huom! Kaikki omat tiedostot/sovellukset poistuvat puhelimen muistista! Jos resetointi ei auta niin puhelin kannattaa lähettää huoltoon.
Täytyypä kokeille vaikka luulen sen olevan turhaa. Ja sitten kaikki poistuisi turhaan. -.-''
Aamulla oli puhelimessa herätys, vituttava soittoääni kyllä alkoi soimaan, muttei saanut muuten loppumaan kuin repimällä akun irti. Se teki varmasti hyvää puhelimelle.
ei taida toimia nokiassa
http://blog.androidsuomi.fi/2012/08/google-maps-paivittyi-navigointi-vihdoinkin-suomeen/
Googlen navigointi taitaa toimia vain Android laitteissa. Itse testasin sitä tänään ja hyvin opasti perille.
Joo näin on,testasin htc:ssä sitä ja toimi ok lyhyellä lenkillä,navfreen poistin samantien
"Aamulla oli puhelimessa herätys, vituttava soittoääni kyllä alkoi soimaan, muttei saanut muuten loppumaan kuin repimällä akun irti. Se teki varmasti hyvää puhelimelle."
Semmonen näprättävä se Nokia 500 on, että vähintään kerran päivässä
takakansi on vängättävä auki ja akku käytettävä irti.