Astianpesukoneen letkut lyhyet

Millä jatko osalla (lvi nro?) voi jatkaa astianpesukoneen tulovesi letkua?
Voiko liitos kohta jäädä irrotettavan sokkelilevyn taakse vai pitäiskö laittaa kaapin sisään?
2376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kai siihen käy mikä tahansa tulovesiletku, kun laittaa kaksoisnipan väliin. Liitoksen paikalla ei sinänsä ole väliä, mutta mahdollinen vuoto on havaittava heti, eikä se saa päästä rakenteisiin. Tuo tosin koskee letkuja, koneita yms., eikä pelkästään liitosta.

Äänestä

parasta olisi ostaa riittävän pitkät letkut, pisimmät meillä myynnissä olevat ovat
3 m. koska täällä ei ole korrektia mainostaa, löydät vastaavat varmasti.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


AEG____________ kirjoitti:

Millä jatko osalla (lvi nro?) voi jatkaa astianpesukoneen tulovesi letkua?
Voiko liitos kohta jäädä irrotettavan sokkelilevyn taakse vai pitäiskö laittaa kaapin sisään?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu