M: Lumia 900 lasinäytön edullinen vaihto!

miwaah90

Hei! Etsin henkilöä joka osaisi edullisesti vaihtaa lumia 900:seen näytön lasin!
Takuu ei korvaa, kun luokitellaan puhelimen huolimattomaksi käsittelyksi :D
Ja operaattorin liikkeen huolto maksais järkyttävän paljon. Olis mukava jos täältä löytyis henkilö, joka osais vaihtaa sen. Eikä ottais mitään järkyttäviä summia! :)

Please help me! :D
Yhteystiedot: Mira Koskinen, [email protected]
puh: 0453223390

10

3335

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Unohin siis tuossa mainita että näytönlasissa on rumat säröt kun vahingossa tipahti maahan.. :/
      Huolimattomuutta tiedän, mutta virheistähän oppii! :D

      Toivottavasti nyt joku vois jeesata! :)

    • HZG

      Sinulla sentään tipahti maahan että hajosi. Minulla riitti linkin pyyhkäisy (huomaa, pyyhkäisy) että lasi murtui yläkulmasta. Onneksi ei tosin käyttöä haittaa. Huoltoliike pyyhkäisi lakaisimella tutkimatta mitään että "huolimaton käsittely" kun lasi murtunut.
      Itse en suosittele enää kellekkään Nokiaa ihan tuon todella surkean takuun vuoksi (ja tämäkin huono puoli olisi korjattavissa paremman maineen saamiseksi), vaikka puhelin itsessään on tosi näppärä. Olipa vika mikä hyvänsä, takuuhuollon firmat laittaa joko "huolimaton käsittely" tai "kosteusvaurio", ottavat kuvan sinulle "mistä mättää" ja perustelevat sillä. Terävän männänkärjen aiheuttavan paineen kestävä lasi ja silti lohkesi kosketuksella.. ilmeisesti tämä ei riitä merkiksi valmistusvirheestä lasissa.

    • taneli48

      Katso Hetihuolto Salossa. Vaihtoi tyttäreni Lumiaan näytön 209 eurolla. Sisältää postikulut. Tane Ahonen Laukaa

    • NoMoreLumia

      Kyllä on lasilla järkyttävä hinta. Max. 50e voisin maksaa. Itellä 900 lasi hajalla, mutta tolla hinnalla saan jo paljon paremman uuden puhelimen.

    • Sepäse.. Senpä takia en oo saunalahen huollossa korjauttanu tota..:D
      Maksaa ihan kivasti.. pitää jonku aikaa säästää et pääsee korjauttaa niillä sit..:)

      Sitkun on ehjä lasi niin ostettava het joku kunnon suojakalvo..:)
      Ja pitää vielä huolellisemmin puhelinta kätösissä!! :D

    • Tähtinen M.

      Itse pudotin hiekkaiseen asfalttiin ja meni säröille. kyllä hatutti, mutta oma oli vika (deletoin muistista pikakännillä..).. Vantaan Flamingossa moduulin vaihto 199e ja ystävällinen palvelu.. suosittelen 9e silikonisuojaa niin tältä välttyisi... Kyllähän Nokian takuu sentään toimii ja korjaa ilmaiseksi tyyppiviat, mitä kaikki ei tee..
      Kyllä harmitti rahanmeno, mutta on se vaan niin hyvä puhelin (Lumia 900), että kannattaa maksaa jos rahaa on.

    • Joo.jooo...

      ''Niin tältä vältyttäisiin.'' Vai niin. ei kyllä vältytty. Lopetetaanko tuo viisastelu tähän?

    • Ei ammattilainen

      Suosittelen vaihtamaan koko näytön mukaanlukien digitizerin. Se maksaa n. 80e ja joissakin huoltopaikoissa pelkän näytön korjaaminen maksaa saman verran. Ei kaikkeen ammattilaisia tarvita jos on näppärä sormistaan.

    • Ei yhtään vanha tää mun keskustelu..:D
      Nykyään en koko lumiaa enään omista edes! :)

    • s4 aktive

      Saitko sinä vaihdatettua sen Lumian lasin? Vai myitkö rikkonaisena varaosiksi?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      67
      5927
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      349
      5749
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      93
      4731
    4. Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.

      Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y
      Maailman menoa
      12
      2235
    5. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      18
      2048
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      52
      1952
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      43
      1870
    8. Martina vuokraa yksiötä

      Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      251
      1211
    9. Jokaisella tytöllä on supervoimansa

      Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan
      Sinkut
      203
      1114
    10. Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!

      Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka
      Maailman menoa
      64
      1061
    Aihe