Kipukoukku hinta?

KatariinaP845

Onko tietoa mikä on paras kipukoukku kun tarjontaa näyttää löytyvän todella paljon ja hinnatkin vaihtelevat suuresti? Löysin edullisen koukun sellaiselta sivulta kun ale.fi, jossa koukku maksoi 8,90€.

7

7561

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paavo Leppänen

      Tämä on se Kiinalainen selkäkoukku. Se ei ole se Suomalainen avainlipputuote Kipukoukku® joka yleisesti Kipukoukkuna tunnetaan ja jota ihmiset kehuvat.

      Kipukoukku® nimi on suojattu nimi, eivätkä he saisi sitä tutteestaan käyttää.

      Tuote eroaa monella tavalla. Katso www.kipukoukku.info.
      Pääkohdat ovat kuitenkin seuraavat: Kiinan koukku on yhdellä kädellä toimiva akupainantalaite kiinalaiselle vartalolle. Siinä on pistemmäinen akupainantapää.
      Virallinen Kipukoukku® on kahden käden voimalla toimiva vuoropainantalaite, joka venyttää lihakset ja laikaisee ne kokonaisvaltaisesti ylettyen kehon joka paikkaan. Tällöin saat perusterveyden tärkeimmät osiot toimivaksi, siis verenkierron ja lymfakierron lihasjännityksistä vapaaksi.

      Kipukoukkuja® on saatavana kahta materiaalia. Perinteinen puukoukku vanerista ja uudempi kompositiomateriaalikoukku. Molemmat toimii, Opastus myös netissä.

      Hinnat vaihtelevat jonkun verran. Suositus ovh on 49.50€

      Suosittelen ostamaan kerralla kunnon laitteen, se on tosi pitkäikäinen ja toimiva.
      130000 perhettä käyttää Kipukoukkua® ja n. 10000 työpaikallakin se on ahkerassa käytössä.
      Kannatta hankkia paras.

    • selkäfile

      Kerran yhdellä tyypillä näin sellaisen kipukoukun jossa oli pieni rullä siellä koukun päässä. Tämä oli siitä erinomainen että sillä pystyi rullaamaan paljon helpommin ja tarkemmin kun ei ole niin pajoo kitkaa välissä. Noi rullattomat koukyut on omaan makuun hankalakäyttöisiä.

      Olen yrittänyt googletella sellaista mutta en ole löytänyt.

    • Kipukoukku

      Kipukoukku on helppo leikata itse sopivan paksuisesta vanerista. Kustannus noin 3euroo

    • rahaa köyhälle kehit

      nintä kinuskeja saa alle 3e oiso savenmaa. sain semmosen rautasen kympillä. enempää ei kannata varsinanisesta 39e maksaa

    • Jani65

      Löysin tommosen www.kipukoukut.fi

    • mikäs.tämä

      https://painhook.com/tilaa/

      Mikäs tuo on? Sivuilla väitetään tuon olevan suomalainen tuote.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      126
      1790
    2. 117
      1308
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1120
    4. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1019
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      56
      972
    6. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      130
      940
    7. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      245
      923
    8. Helsingin Mäntymäki muuttui Kultajuhlan jälkeen kaatopaikaksi.

      Mitä se kertoo jääkiokosta ja lätkäfaneista? Saikkua huomenna huusi fani yöllä?
      Maailman menoa
      77
      796
    9. Mä oon tyytyväinen, että ei ole enää tunteita.

      Samalla tajusin, että sun kohdalla tykkäsin enemmän niistä tunteista kuin sinusta persoonana. Halusin väkisin nähdä sinu
      Ikävä
      58
      789
    10. Pridekulkue kiellettävä?

      Näin täällä suoraan vaaditaan. Perusteina mitä mielikuvituksellisimmat tarinat. No, miksi ihmeessä kukaan ei ole samalla
      Luterilaisuus
      179
      760
    Aihe