Olisi ajatuksena mahdollisesti teettää vähän custom-tyyppinen ratkaisu ratakivääriksi. Monissa paikoissa myydään keskeneräisiä piippuaihioita joista puuttuu partuunapesää, kruunausta, kierteitä lukkoaktioon kiinnittämiseksi ja esim. viimeistelypinnoitusta.
Missä hintaluokassa suunnilleen pyöritään kun lähdetään sepän toimesta tuollaista piipun raakiletta kivääriin sovittamaan?
Onko suosituksia kenelle työtä kannattaisi eteläisessä Suomessa tarjota?
Miten onnistuu custom-lukkoaktioiden tilaaminen jenkeistä? Tuoko sellaisia joku kauppias maahan?
Piiputtaa, piiputtaa....?
rakennuttelija
3
559
Vastaukset
- 15+15=30
Eikös Kamutta Custom Shop tee näitä hommia edelleen. Taisi olla Karkkilassa.
- Anonyymi
Teen töitä edelleen mutta pilven reunalla. terv. HK
- Anonyymi
Miksi haluat teettää custom-ratakiväärin?
Jos on paljon ylimääräistä rahaa, niin silloin ei kannata kysellä. Mutta jos on niin vähän rahaa, että joutuu kyselemään, niin ei kannata.
Johonkin erikoistarkoitukseen kannattaa aina teettää, mutta muuten ei. Custom-kiväärin myyminen voi olla haastavaa. Kannattaisi hankkia jokin kivääri, johon saa paljon virityspalikoita, ja vaihdella niitä sitten niin paljon kuin kukkaro kestää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 962159
- 1291398
Ammuskelua taas
Keskipohjanmaa tietää kertoa että Yläpubin hujakoilla ammuskeltu lauantain vastaisena yönä.231360Juniorivalmennus Jokereissa..
Mitä hittoa siellä seurassa oikein tapahtuu?? Tämän kauden U14 ikäluokkaan on mahdutettu kaksi päävalmentajaa. Tälle kau291308- 681223
Introverttinä osastolla
Yhdellä lääkäritapaamisella hoitaja valitti lääkärille etten tee mitään muuta kuin makaan ja ulkoilen. Kävin kuitenkin s3371038- 89965
Seksikkäin asu mikä päällä olet nähnyt kaivattusi ?
Seksikkäin asu mikä yllä olet nähnyt kaivattusi ?56914- 122797
- 82786