ihmetyttää suihkutilojen ja vessojen siisteys.miksi niitä ei siivota,ja monessa paikassa on selkeä kosteuden ja homeen haju ,on inhottavaa mennä suihkuun jos lattiat ovat ihan saastaisessa kunnossa.luulis että kun maksaa yöpymisestä niin saisi rahalle jotain vastinetta.
leirintä alueen siisteys
mapapen
6311
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Minua taas ihmetyttää miksi on aina vessoissa kusta latialla ja vessapaperia? Samoin ihmetyttää miksi suikuissa on aina tyhjiä shamppopulloja lattialla sekä muita tillbehöörejä?
Onko todellakin näin teillä kotona?
Tjaa:
- koululaisia kesähommissa -> eivät viitsi siivota
- leipääntyneitä omistajia -> rahat pois niin kauan kuin maksetaan
- Suomi-poika vapaalla (ja jurrissa)-> reviirihän pitää merkitä
- kävijät usein ikääntyneitä -> prostata pistää ruikkimaan
Leirintöjen epäsiistit saniteettitilat ovat suomalaiskansallinen ongelma. Edes muissa pohjoismaissa ei törmää vastaavaan, Keski- ja Etelä-Euroopasta puhumattakaan. Käsienpesukin vaikuttaa meillä satunnaiselta harrastukselta.
Kyllä nää eläkkeellä olevat hevosmiehet on ainakin siivottomuuden huippuporukkaa. kerran satuin visulahteen samaan aikaan, niin ihmettelin sitä siivoa, minkä saivat aikaan. Luulivat omistavansa ilmeisesti koko alueen.
Näin se vaan valitettavasti on, tässä hyvä esimerkki "siisteydestä"
http://www.matkukuus.com/leiri
Kiitos linkistä. Noita reportaaseja tarvitaan lisää, jotta paine puhtaanapitoon kasvaa. Tuokin leirintä edustaa meillä edelleen alempaa keskitasoa juuri siksi, että siivottomuudesta ei nosteta meteliä. Puristellaan vaan nyrkkiä taskussa.
Juuri tuontakia meillä on asuntoauto jossa vessa ja suihku.