Xbox tekee teinistä sotahullun ääliön

" Nestehukka lopetti teinin sotapelit – Xbox takavarikkoon"

http://www.digitoday.fi/yhteiskunta/2012/08/09/nestehukka-lopetti-teinin-sotapelit--xbox-takavarikkoon/201235283/66

Taatusti taas yksi amerikkalainen "Pentti" jolla vaikeuksia solmia kontakteja vastakkaiseen sukupuoleen ja turhaumat puretaan sitten sotapeleillä. Ei rutto mikä Windows-pelle!
456
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Suomessa sama tapahtuu Ubutubuttimella ja siitä on hyviä esimerkkejä tällä sodat sivulla enemmän kun tarpeeksi, joten....................?

Äänestä

Juu pelikoneet yleensäkin on rappiota nuorelle ihmiselle.

Siskon muksu 12 v. huutaa autopeleissä "Vitun ryssät kun ne tulee eteen"

Kysyin siltä että mikä se ryssä on ja eikö sitä vois kutsua ihan oikealla nimetyksellä. Ne on kuulemma ryssiä ja ne on muuta kuin mukavia ihmisiä.

Nyt pentu jäi kiinni siiderin varasteluta. Kaveri oli velkonut olemattomia velkoja ja käskenyt hakea kaupasta siideriä tai muuten tulee turpaan.

Tein selväksi:

Poika jättää tuollaiset kaverit.

Jos homma jatkuu eikä deeku isä ja äiti tee asialle mitään. Niin mä pyöräytän tuota räkänokkaa parikertaa ja en voi vannoa kuljenko enään vapaalla jalalla. Samaan syssyyn käyn pyörittämässä niitä deegujakin.

Vankila ei maistu mutta omista pidän hiolen ja jos asia ei skulaa puhumalla, niin katellaan henkirikollisuutta sitten.

Mutta juu, noi konsolit on ihan liian huono virike lapsille. Wii menee kyllä, mutta Xbox ja Sony.... Jos ei kotona ole "niitä" pelejä, niin kaverilta lainataan ja pelataan vaikka salaa. Tuubissa roikutaan joidenkin koodien perässä.

Sitten kuola valuen selitetään kavereille miten tapetaan mikäkin.

Eihän noissa nyky peleissä ole edes mitään järkeä.

Toista oli 90-luvulla. Aivan mahtava peli sarja!!!

http://www.youtube.com/watch?v=AwN_Dpsdnuw

Äänestä
  • Niin siis tän huligaanin isä ja äiti tykkää maistella pikkasen enemmän ja lapset saa tehdä mitä sattuu. Tää räkänokka yrittää olla jokin kingi ja hyötyä kaikesta väkivallalla uhaten.

    Saalittävä räätti jolle opettajatkaan ei voi lain pelossa mitään. Jossain ala-asteen tarkkiksessa tuo ongelma jäte on.

    Vaan kunhan tulee mun naamoille niin katotaan miten sitten toimitaan. En aijo enään lakeja kunnioittaa. Jonkun pitää puottaa se vajakki maan tasalle.

    Äänestä

No mutta, kylläpä Windowsiin saa mainioita pelejä, kun ei muuten saa lapsia niistä irti, kuin väkipakolla, kuolemankielissä!

Milloinkahan tubuttimeen saadaan vastaavia pelejä - tai edes sinnepäin samantasoisia mielenkiinnoltaan olevia? Ei koskaan! Perunapoikapeli ja siinä kaikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Windows sucks! kirjoitti:

" Nestehukka lopetti teinin sotapelit – Xbox takavarikkoon"

http://www.digitoday.fi/yhteiskunta/2012/08/09/nestehukka-lopetti-teinin-sotapelit--xbox-takavarikkoon/201235283/66

Taatusti taas yksi amerikkalainen "Pentti" jolla vaikeuksia solmia kontakteja vastakkaiseen sukupuoleen ja turhaumat puretaan sitten sotapeleillä. Ei rutto mikä Windows-pelle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu