Kun ei toimi

pullo ei toimi

Olin kotona 3-vuotiaan tyttäreni ja vuoden ikäisen poikani kanssa, kun poika alkoi sängyssä itkemään. Itse en heti voinut mennä kun kädet olivat vaahdossa tiskauksen takia, pyysin tyttöä ottamaan pojan tuttipullon ja tarjoamaan pikkuveikalle mehua.

Tyttö avasi välioven ja minulla oli suorayhteys poikaan, tyttö työnsi kätensä ja pullon puu pinnojen välistä ja sai tuttiosan pojan suuhun, mutta kun mehua ei pullosta tullut, yritti tyttö nostaa pulloa enemmän siitä onnistumatta.

Tyttö yritti kovasti ja lopulta tuli pullon kanssa takaisin ja sanoi: "Ei toimi."
Kyllä hymyä riitti. Lopulta poika hiljeni ku mehupullo rupesi toimimaan =)

9

521

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sivistynyt

      mitä paskaa.

      • suloisialapsia

        et liene kovin sivistynyt, kun tuollaista kieltä käytät :D

        Ja Ap:n juttu oli ihana.


      • :/
        suloisialapsia kirjoitti:

        et liene kovin sivistynyt, kun tuollaista kieltä käytät :D

        Ja Ap:n juttu oli ihana.

        Hmm.. Ihana juttu ehkä, mutta en ymmärrä mehua noin pienelle, joka TUTTIPULLOA vielä käyttää..


    • Raukka :(

      Voi tyttöparkaa, kun on pikkuveljen saanut kiusakseen

    • aloittajaa

      Mitä tarkoitat?
      Tyttö rakastaa pikkuveljeään ja tykkää hoitaa tätä.

    • Isi 23v

      Voi pientä tyttöraukkaa joka joutuu noin pienenä toimimaan jo lastenhoitajana pienelle veljelleen ja voi sitä poikaraukkaakin kun ei hän varmasti kovin hyvää hoitoa saa kun ei 3-vuotias lapsi osaa millään hoitaa 1-vuotiasta lasta kunnolla vaikka tätä kuinka rakastaisi.

      • Hammaspeikkot

        3-vuotiaat pikkutytöt tykkäävät, kun saavat "hoitaa" pikkuvauvaa. Tämä mm. vähentää sisarkateutta. Miinustamisen arvoista avaustekstissa oli ainoastaan se, että ei 1-vuotiaalle juoteta tuttipullosta MEHUA.


      • Totuus on toinen

        siinä se on isi?!? Pentuhan sä olet vielä itsekkin.

        Katsos, pikkupoika on ihan etuoikeutetun onnellisessa asemassa kun 3 vuotias isosisko hoitaa häntä, äidin valvonnassa. Kyllä se äiti sen hoidon laadun takaa. Päinvastoin toimittuna, jos ei saisi hoitaa, eivät sisarussuhteet kehittyisi hyvällä tavalla. Sisarussuhde kun on elämän pitkäaikaisin suhde. Vanhemmat kuolevat pois, ja sisarukset porskuttavat eteenpäin toisiaan tukien. Tämä äiti on tajunnut elämän kirkkaimman totuuden, epäitsekkäästi.

        Sinä taasen et poika parka paljon elämästä ymmärrä.


    • veljetön

      Onnekas tyttö. itse toivoin aina itselleni pikkuveikkaa, mutta en koskaan saanut, vain katalan siskon.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Elikkä Riikka Purra ei kannusta Suomea edes euroviisuissa

      Sellaista on persujen "isänmaallisuus", oma kansa viimeiseksi ja ulkomaalaiset ensimmäisiksi. https://www.iltalehti.fi/
      Maailman menoa
      170
      2610
    2. Mitä kirjainta haluaisit

      rakastella juuri nyt?
      Ikävä
      161
      2412
    3. Victoria-tytär, 16, vertaa Martina Aitolehteä ja Esko Eerikäistä: "Iskä on enemmän..."

      Martina Aitolehti ja Esko Eerikäinen ovat ex-pari ja heillä on yksi yhteinen tytär, Victoria. Eerikäinen oli Huomenta Su
      Kotimaiset julkkisjuorut
      118
      2037
    4. Riikka: 3 euron bensa, Ruotsi: bensavero jopa alle EU-minimin

      Eipä vaan suomalainen autoilija saa kaikkien rakastamalta Riikalta sympatiaa. Ruotsissa on eri meininki, siellä diskutee
      Maailman menoa
      55
      2013
    5. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      1
      1695
    6. "UKRAINA HYÖKKÄÄ LATVIAN ÖLJYVARASTOON JA JUNAAN"!!!

      "MATKUSTAJAJUNA SAI UKRAINALAISLENNOKEISTA VAKAVIA VAURIOITA"!!!
      Maailman menoa
      59
      1404
    7. Hilma Hallo-ahon kuvat julki - kiistää SSK ryhmän nimen merkityksen

      Eduskunnan puhemies Jussi Halla-ahon tyttären ympärille on noussut skandaali. Lehdistö sai selville Hilma Hallo-ahon kuu
      Perussuomalaiset
      196
      1311
    8. Miten kestätte tyhmiä?

      Miten usein turhaudutte tai suututte ihmisiin, joilla on matala älykkyys? Minulla tätä tapahtuu useita kertoja viikossa
      Sinkut
      216
      1074
    9. Sofia Belorf rehellisenä suhteen alusta Jeff-miljonäärirakkaaseen: "Hän ei..."

      Sofia Belórfin elämä on tapetilla Sofia Bling Bling Dubai -realityssä. Näyttävien puitteiden rinnalla Belórf avaa elämää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      78
      1061
    10. Äänestän seuraavissa eduskuntavaaleissa persuja.

      Persut on ainoa puolue, joka aidosti vastustaa islamisaatiota Suomessa.
      Maailman menoa
      347
      996
    Aihe