-02 1.8i mondeota ostamassa

aatu777

kertokaas, mitä tossa pitäs ottaa huomioon, kun olen kyseistä autoa ostamassa? ajettu suunnilleen 235tkm.. onko kyseinen moottori kuinka laiska, vaikka onkin ruiskulla? ja millasella kulutuksella tolla pääsee? ruostetta ei ole, auto on siisti jne.. onko kenties jotain suurempaa remppaa tulossa tolla kilometrimäärällä, onko kokemuksia? kiitoksia asiallisista vastauksista!:)

4

290

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • köf

      Hei haloo

      Mieti nyt vähän..et voi olla tosissasi, et ostat motskun ja ton vuosimallin.
      Mut onnea vaan, kun sitä tarvitset


      hahhhhaaaaaaa

    • Kokemusta on...

      Aika pommin meinaat ostaa, moottorit ovat Fordit heikoin kohta ja ruostuminen. Uudemmissakin paljon vikoja. Älä erehdy koskaan Fordeihin.

    • köf

      moottorilla ajaa 500000 ja kittiviat näkee jos viitsii katsoo ovien alle, muuten mondeo ei pahemmin ruostu

    • ilkka451

      osta multa ford mondeo halvalla 2001vm farkku 1.8 huhtikuuhun ajo aikaa 1700e ota yhteyttä jos kiinnostaa puh 0469072802

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      110
      5182
    2. Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe

      Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.
      Maailman menoa
      267
      2140
    3. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      91
      1736
    4. Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste

      Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan
      Kaste
      240
      1210
    5. Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?

      Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.
      Maailman menoa
      341
      1187
    6. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      105
      1110
    7. Onko kaivattusi ulkonäkö

      tarpeeksi miellyttävä? 🥕
      Ikävä
      50
      1109
    8. Nojatuoli !

      Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en
      80 plus
      152
      1101
    9. Mökille pariksi viikoksi hänen kanssaan

      Ei teknologialaitteita. Niin ❤️
      Ikävä
      111
      1059
    10. Milloin ymmärsit

      Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os
      Ikävä
      85
      994
    Aihe