Ulkomailla asuville suomalaisille ja muillekin suomenkielen taitajille hyvää sanomaa. http//www.kolumbus.fi/pentti.toikkanen
Tässä linkissä.
2
229
Vastaukset
- freedom°
Mikäli tuossa puskista mainostamisen tyyliin ( jossa ei edes vaivauduta asiallisesti ilmoittamaan selkeästi mistä on kyse ) ilmoituksessa on kyseesä jokin uskon / uskonnon julistuksellinen sivusto, niin se ei kuulu tälle palstalle. Uskonnoille on aivan omat sivustonsa.
Jokainen oheisistakin noin 33000 kristillisistä uskonnoista ja liikkeistä vakuuttaa omaavansa sen oikean pelastukseen johtavan tulkinnan ja ymmärryksen kirjoituksista, unohtamatta tuomaroida toinen toisiaan jopa helve_tin kadotukseen erilaisten tulkintojen vuoksi. Poikkeuksellisen raadollista.
Jokainen näistä väittää ja vakuuttaa julkeasti olevansa Jumalan hengen johdattamia.
- http://www.philvaz.com/apologetics/a106.htm
Koko krstitikunta, joka edustaa vain noin 30% maailman populaatiosta on ollut kautta aikain jakaumien ja ristiriitojen aiheuttaja, sekä yksi suurin ihmiskunnan historian sotien, sorron, alistamisen ja vainojen aiheuttaja.
Itse asiassa on kyseessä erityisen itsekäs ja ahdasmileinen uskonto. Vain alistulmalla tulkinnoillemme voi pelastua, muutoin joutuu helvetin tulen ikuiseen kidutukseen.
Raamatullisesti ajatellen yksi ainokaan uskonto, liike tai uskova ei omaa ainoaa oikeaa kirjoituksien tulkintaa. Tämä ei kuitenkaan estä näitä hengellisen itseriittoisia ja pöyhkeitä tahoja julistamasta oppejaan pelastuksen lähteenä. - Anna mun kaikki kest
No olipas sivusto... olen ulkosuomalainen, teologi, ja jopa epäsuorasti kirkonpalveluksessa töissä... ja lisäksi omasta mielestäni syvästi uskonnollinen ihminen, siitä huolimatta toteaisin, että tuolla tavalla lähetystyön teko on vain kontraproduktiivista, ja saattaa kaikki uskovat ihmiset naurunalaisiksi, ja on ihan turha tulla pulisemaan Paavalin sanoilla ristin hulluudesta tms.
Joten paras olisi, että tämä herra "saarnaaja" hakisi itselleen sielunhoitajaa uskonasioihin seurakunnasta ja muutoin psykiatrilta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 981112
- 55742
Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat
https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe35634Ei näytä hyvältä
Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj39556Jos vielä toivot...mies...
Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi48502Älä itke rakas.
Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...49500- 32490
Olet hurmaava
Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su14451- 34447
- 33440
