Etsimme mukavaa rantalomakohdetta joka saisi myös olla edullinen paikka ostosten kannalta. Tarkoitus olisi olla viikon verran matkassa ja tarkkaa ajankohtaa emme osaa sanoa vielä, mutta lähtö voi olla heti joulun jälkeen. Meitä on 4 hengen porukka. Emme etsi mitään nuorison "bilemestaa". Kiitos :)
Jos teillä on omia vinkkejä niin kertokaapa :)
Jos teillä on omia vinkkejä niin kertokaapa :)
Vastaukset 16
Vanhimmat
Olisin itse voinut kirjoittaa saman.
Vinkkejä odotellessa ;)
Itselläkin aikomus lähteä joulu-tammikuun aikaan reissuun, joten ei muuta kuin vinkkejä tulemaan! Mikä tai mitkä maat yleensäkin ovat tuohon vuoden aikaan lämpimiä?
Ekvaatorin eteläpuolella olevat maat ovat lämpöisiä.
miten on mahdollista tuo ettei ole hajukaan missä on lämmintä kun meillä on talvi....Thaimaa...oletko koskaan kuullut ko maasta...ja kymmenistä muistakaan?
ei tässä ole kukaan lämmöstä puhunut, vain rantalomasta.
uskomatonta miten joku voi olla noin vajaa, tiedätkö mikä on rantaloma? ja ei, meistä ei kukaan ole koskaan kuullutkaan paikasta thaimaa. voitko hieman valaista kun olet noin viisas? :)
tammikuussa itse käyn rannalla hiihtämässä ja lasten kanssa jäällä leikkimässä. myös pyöräilyä ja luistelua on harrastettu talviaikaan rantojen tuntumassa.
ilman läpöä ei ole myöskään rantalomaa...kai tuon nyt tyhmäkin tajuaa???ilmeisesti ei?
mikä lie toi läpö sitten on? tyhmäkin osaa yleensä kirjoittaa?
viikossa ei ehdi sinne missä tarkenee....Kanariat jne ovat pirun kylmiä tammikuussa....2 viikkoa niin maailma on avoin....
Eilat tulisi mieleen viikon reissulle. Lähempänä kuin kanaria ja varsinkin merivesi lämpöisempää kuin siellä. Ilmanlämpö samaa luokkaan, ei tosin niin kosteaa kuin kanarialla. Egypti toinen vaihtoehto. Kanaria kallis.
ei tarkene tuollakaan eikä Kanaria ole kostea...rutikuiva ruskea saari tai saaret...
kai se paras on Dubai...no 3 tuntia lyhempi matka kuin Thaimaahan mutta....ei minun paikka......
Jos tykkää tytöistä ja tädeistä joilla on munat minihameen alla on Thaimaa ihan ykköskohde!
kyllä heitä on myös Kanarialla....Inglesissä hyvinkin paljon....
Kanarialta löytyy ihan hyviä paikkoja joka makuun. Lyhyt matka ja hintataso ok.
suosittelisin los cristianosta