Henkilökohtaisen soittoäänen lisääminen?

Miten lisään Samsung Xcover puhelimeeni henkilökohtaisen soittoäänen? Tai saako soittoääneen lisättyä ominaisuuden, jolloin puhelin "sanoo" soittajan nimen?

15

18180

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ainakin SGS3 mallissa kyseinen toiminto löytyy. Eli oletko tarkistanut täältä: Valikko->Osoitekirja-> ( Paina jotakin nimeä). Nimen alla pitäisi olla lisää soittoääni kohta.

    • Noin saan lisättyä jonkin puhelimessa mukana olevan soittoäänen. Mutta tarkennan kysymystäni. Eli kuinka saan youtubesta haetun musiikin tallennettua niin, että saan valittua sen soittoääneksi?

    • Puhelimen muistikortille pitää tehdä "Ringtones" niminen kansio ¨ja sinne liitetään halutut soittoäänet. Näin niiden pitäisi näkyä soittoäänen valitsimis kohdassa.

    • Ok, kiitos! Mutta onko siis mahdollistakaan ottaa youtubesta jokin kappale soittoääneksi. Jos on, niin miten kappaleen tallentaminen onnistuu?

    • On mahdollista. Ensiksi sinun pitää mennä tälle sivulle: http://www.lataayoutube.com/

      ja kirjoittaa siihen halutun Youtube biisin osoite. Sen jälkeen valitse korkea laatu ja "Muoto" kohdasta MP3. Tämän jälkeen sivu muuttaa videon ääniraidan mp3 tiedostoksi ja lataa sen koneelle.

      • Khylkhyl

        Minulla ei näy Galaxy J5 puhelimessa ollenkaan soittoääntä vaikka olen tehnyt puhelimeen Ringtones kansion


    • sd33

      Kun musiikin lataaminen ja muuntaminen on hanskassa niin hae Playsta Rings extended. Sillä saa kätevästi minkä tahansa äänitiedoston soittoääneksi.

      • sd33

        Niin ja ääninauhurilla voit niitä nimiä nauhoitella. Muistelisin vaan että Android soittaa äänen vain kerran, musiikissa ei niin haittaa mutta lyhyt nimi voi jäädä kuulematta. Tagieditorilla voi tehdä tempun joka korjaa tämän epäkohdan, mutta on päässyt unohtumaan miten. Olen minä muitakin temppuja unohtanut ;)


    • sd33
    • kantapään kautta opi

      Kaiken viisaampaa on tutustua uuteen puhelimeensa juurtajaksain miten milläkin lailla toimii esim.hipasu kännyköissä tässä esim, jos painat oikein pitkään jotain valittua kohtaa tulee ohje mitä teet, olet ladannut musiikkia painaa vaan kappaleen kohdalla pitkään ja ilmestyy ohje mitä teet joko lisäät kaverin numeroon soittoäänen.Helpoa ku heinän teko elokuussa.

    • SamsungGJ15_2015

      En ole löytänyt ohjetta, miten saisin Samsung Galaxy J5 (2015) laitettua eri soittoäänet eri soittajille.

      Osaisiko joku neuvoa/antaa vinkin, kiitos paljon?

    • SamsungGJ5_2015

      Samsung Galaxy J5 (2015) saa eri soittoäänet eri soittajille seuraavasti:

      Laita ensin ne henkilöt Ryhmään, joille haluat omat soittoäänet.

      Saat heidät ryhmään ainakin siten, että painat yhteystiedot ja alhaalta Luo, laitat nimen ja numeron. Halutessasi voit ottaa henkilöstä valokuvan ja sitten valitset, mihin ryhmään hänet laitat, esim. perhe, kaverit ym.

      Kun he ovat Ryhmässä, voit valita kullekin oman tai kaikille saman soittoäänen. Toimi seuraavasti.
      Valitse:
      1Yhteystiedot.
      2.Henkilö
      3. Ylhäältä MUOKKAA
      4. Alempaa kohta LISÄÄ, josta mene alaspäin, siellä kohta:
      5. Soittoääni (valitse kullekin oma tai kullekin sama ääni tekemällä jokaisen kohdalla sama toimenpide.
      Kun olet valinnut äänen
      6. Sitten paina ylhäältä nuoli vasempaan.
      7 TALLENNA (ylhäällä oikealla).

    • Einörtti

      Hyvä ohje, mutta kun tein sen virheen,että kun olin painanut "lisää", laite antoi 3 eri vaihtoehtoa mistä haluaa tallentaa: muistaakseni: 1 galleria, 2 joku muu(en muista mikä) tai 3 olisko ollut drive. Painoin drive ( tai mikä se olikaan) ja AINA. Siis ei "vain kerran". Nyt laite kysyy Microsoft tiliä, (jota mulla ei taida olla)mutta kun haluaisin valita edelleen noista kolmesta vaihtoehdoista. Miten siis saan takaisin nuo 3 vaihtoehtoa että saisin valita esim. Galleriasta? Puhelin on SamsungJ6. 2018.

    • Anonyymi

      Miten saa eri äänet eri numeroista tuleville tekstiviesteille?
      Sovelluksille omat yksilölliset äänet ja eri yhteystiedoille kaikille omat yksilölliset äänet?

      • Anonyymi

        Tämä kysymys uuteen Galaxyyn.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      248
      9352
    2. Riikka runnoo! Uutta velkaa tänä vuonna 17 mrd. euroa

      Tirsk. Nyt kyllä hihityttää kuin pientä eläintä. Riikka takoo maailmanennätyksiä tasaiseen tahtiin. " [Riikka] joutuu
      Maailman menoa
      149
      7680
    3. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      149
      5231
    4. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      150
      4932
    5. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      54
      4641
    6. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      104
      4325
    7. Kysymys: Kuinka moneen maahan neuvosto-venäjä on hyökännyt

      viimeisten 90-vuoden aikana? Ja lähinnä on siis kyse neuvosto-venäjän naapurimaista - kuten Suomesta. Lista on huomatta
      Maailman menoa
      128
      4154
    8. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      168
      1948
    9. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      9
      1749
    10. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      289
      1603
    Aihe