Jotain järkeä Bush:llä

George Bush innostui wlanista,,.

-Koskakohan Halonen tai Suomen päättäjät sillä Suomi jää auttamattomasti tietotekniikassa kännykauteen.

http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=10&news_id=32464
1282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

suolesta, siinä on omat tietoturvariskinsä joita ei monikaan tule ottaneeksi huomioon, puhumattakaan siitä että se tekniikka varsinkin temppuilee aikalailla.

yks hyvä esimerkki on aikoinaan Jippiin/Saunalahden markkinoima, alunperin NIC Finlandin (jonka Saunalahti sittemmin osti) aloittama Wlan-nettiyhteystoiminta joka ei toiminut kunnolla ja joka meni niin perseelleen että joutuivat lopettamaan sen markkinoinnin ja varmaan koko toiminnankin. Tekniikka kun ei pelannutkaan niinkuin piti, mm. niistä nopeuksista mitä alunperin luvattiin tuohon yhteyteen, jouduttiin tiputtamaan, lisäksi sääolot tekivät omia temppujaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


wlanisti kirjoitti:

George Bush innostui wlanista,,.

-Koskakohan Halonen tai Suomen päättäjät sillä Suomi jää auttamattomasti tietotekniikassa kännykauteen.

http://www.digitoday.fi/showPage.php?page_id=10&news_id=32464

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu