firefox on monella kaverilla ollut mutta ei enää .Täälläkin paljon kirjoituksia.Olen itsekin väsynyt firefoxiin ja jampopankki kun soittaa kysyy neuvoja jaa sulla on firefox yes on .......!
firefox 13-14 tiltaa ja muut ongelmat
Ryhti-Reipas
5141
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Itse vaihdoin kaksi vuotta sitten Firefoxsista Google Chrome selaimeen ja en ole katunut vaihtoa..
Minulla on toisinaan ollut rinnan Firefox ja Crome. Pankki - tai muissakaan minne pitää kirjautua ei ole ollut koskaan Firefoxin kanssa ongelmia (Cromea en muistaakseni niissä käyttänyt eli sen kohdalta ei kokemusta) tosin minulla on pankkeina Tapiola ja S-pankki.
Jos pankki tai jokin muu väittää että selain sen tekee niin heillä ei silloin ole oma järjestelmänsä enää tämän päivän tasolla (jokin asia jäänyt testaamatta, esimerkkejä on juuri Sampopankin kohdalla) tai he haluavat "vakoilla" kävijää ja jos selain ei jotain sellaista juttua hyväksy niin silloin ko. taho syyttää tietenkin selainta, sehän on ymmärrettävää ja noissa tapauksissa selain kannatta valita sen mukaan.
sampopankki tanskanpankki kaikialla sama verkkopankki joka otti takapakkia kun sampopankin osti.tanskanpankin verkkopankki tuli käytöön..! tiedän vaan monesti uusi firefox ongelmia sampo verkkopankki..! nykyään vähemän mutta aina se on mielessä kun uusi kettu tulee !
"firefox 13-14 tiltaa ja muut ongelmat"
Miten tilttaa (ei tiltaa!) ja mitä ne muut ongemat ovat?
Hoidan pankkiasiani Firefoxila, versio 14. Sampopankki, OP ja Nordea pankkeina.
saaran maa on java eli jos on firefox ja sampopankki ... ! monesti uusi kettu yhteensopivuus ongelmia on.!