Mopo pitää hirveää ääntä

Olin ekaa päivää koulussa ajoin pois ja kun lähin mopolla taas liikkeelle niin siinä nousee kierrokset ylös ilman kaasua ja se pitää hirveää ääntä, tyhjäkäyntimutteria säädettiin vähän aikaa sitä ennen mutta sen ei pitäisi vaikuttaa? Apua
498
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

säädä tyhjänkäynti oikeaksi, kato onko ryyppy päällä, toimiiko kaasuvaijeri niinkuin pitää? jos ei niin koputtele kaasarin pohjaa jos koho jumissa, jos ei vieläkään toimi putsaa kaasari.

Äänestä

Imukaulassa vuoto?

Äänestä

imukaulassa vuoto. mulla oli sama ongelma joskus

Äänestä

no vittu ono ongelma?k

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Dkdkddkdkdkd kirjoitti:

Olin ekaa päivää koulussa ajoin pois ja kun lähin mopolla taas liikkeelle niin siinä nousee kierrokset ylös ilman kaasua ja se pitää hirveää ääntä, tyhjäkäyntimutteria säädettiin vähän aikaa sitä ennen mutta sen ei pitäisi vaikuttaa? Apua

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu