Eli otsikko kertoo. Näyttää hakevan puoliperä vetureita mollin sivuilla. Onko kellään siis tietoa paljonko speed maksaa kilometriltä?
Paljonko speed maksaa?
16
3029
Vastaukset
- s-pede
85 snt/km
- Irtoperä
Kiitos tästä tiedosta.
- ex speed:läinen
paska firma.ei kannata mennä sinne töihin.ajojarjestelijät ei paskaakaan välitä sun ajoajoista.eli ajo tunnit ylittyy joskus reippaasti.
- Vastuu kaikille
Kannattaa muistaa että jokainen logitikkaketjusta vastaava henkilö on myös vastuussa työ-ja ajoaikojen noudattamisesta!
- loputon suo..
85 snt/km ??? !!!!!
siis oikeestiko ? omalla kärrylläkin vielä ??
tai no sama se. Ei tuolla elä muuta kuin pakukuski 100000km vuosisuoritteella.
Hemmetti mutta ei vaan voi käsittää kuinka joku tuollasella suostuu ajamaan ?
No tietenkin ne, ketkä kusetettiin rinkiin suurella "volyymilla" ja "tienaat kyllä kun vaan jaksat painaa, ajoja kyllä piisaa.."
Ja tuosta totinen arki,
VOLYYMI = riko ajo-ja lepoaikoja, odotat ilmaiseksi keikkaa ja tunti ilmaista lastausta/purkausta joka ainoassa osoitteessa. Voithan leikata vaikka kynsiä sillä aikaa ja miettiä paljonko tuntiansio tippuu / vrk...
TIENAAMINEN = älä vaan kettuile ajojärjestelijälle, muista viedä perjantaina pullo tiskin alle ja erityisesti, muista nauraa typerille vitseille ja niele koirana kaikki kettuileminen vaikka vika ei olisikaan sinussa. Reilu meininki (korruptio/hyvä veli) kukoistaa tuolla ISOJEN tilaajien maailmassa.
Mukaan lukien kaikki, isot, Itellat, DSV:t, Schenkerit, Kaukokiidot, Aholat jne. Miksiköhän kilpien mitta on kasvanut rekkojen keulilla..... vaikka tilaajavastuu, sertifioinnit, LAATU ja kaikki muut hienot lupaukset pitäisi MYÖS alihankkijan saada hoidettua.- niin.....
Siksi koska isot huolitsijat haluavat kuskata tararat mahdollisimman halvalla: Ajoneuvoilla, joista ei tarvitse maksaa ajoneuvoveroa; Kuljettajilla, joille ei tarvitse maksaa paljoa palkkaa; Polttoaineella, josta ei tarvitse maksaa polttoaineveroa. Se on siistiä kun viron poika tulee 3 kertaa viikossa tallinnasta suomeen ajamaan 700l tankin tyhjäksi, ja sit pyörähtää viemässä viroon jotain pientä ja tankkaamaan.
- reilu meininki
niinpä... onneksi kuluttajat ostaa kaupasta reilun kaupan banaaneja tehdäkseen pienestä hyvää kaukaisen kehitysmaan kurjiin oloihin.
Täällä kun ei auta edes tilaajavastuulait. Taksi puolelle vaan hinta nousee ilmoitusluontoisesti, kukaan ei kontrolloi ajo- tai lepoaikoja mutta onhan heidän kilometrihintakin parempi.
Tähän ei tarvitse vetää kreikka korttia tai Kataista. Tyhmiähän me ollaan kaikki yhdessä. Suomalainen ostaa ja käyttää suomalaista, auttais monessa suhteessa vaikka eu:ssa ollaankin.- yrittelijäs
Virossa maksaa diesel sen saman kun suomessakin... Ehkä palkat pienemmät, sivukulut samat.
- raivo96
yrittelijäs kirjoitti:
Virossa maksaa diesel sen saman kun suomessakin... Ehkä palkat pienemmät, sivukulut samat.
alv 3 kohta 4 prossaa pienempi. 3 vuotta pidetään virossa kirjoilla ja pankrot! ja taas uusi firma pystyyn.
- 30
yrittelijäs kirjoitti:
Virossa maksaa diesel sen saman kun suomessakin... Ehkä palkat pienemmät, sivukulut samat.
Tämän mukaan näyttäisi olevan parikymmentä senttiä halvempaa.
http://polttoaine.net/index.php
Mites, senkö takia täällä on niin paljon virolaisia henkilöautoja, että virossa ne ovat samanhintaisia?
- Irtoperä
Onko hintaan tullut muutoksia?
- irto tissi
joo on
- lievä valehtelija
lupasivat euro 45 kilsa. en lähtenyt. mammalla pitzeria, tiskaan siellä iltaisin ja saan piin ja pizzan palkaksi.nukun aamulla yhdeksään. taas pii.
- Ajatko alle hintoja?
Käytin Vantaan taksia Tiistaina. Se otti 1,52€ / km Volvo V70 autolla. Niin luulisi että tuollainen rekkaveturi kärry saisi ainakin tuplasti tuon ?
- b wirtanen
uutisissa ja lehdissä tasaiseen tahtiin et taksiliikenteen hinnat nousevat kun kulutkin nousevat! ei tämmöstä nää rahtiliikenteen puolella. siis miksei?
- jebo
no jos joku kyselee mitä maksetaan ja mikä on taksa ollaan siinä tilanteessa ettet saa mitään. jos tiedät omat ajohintasi millä myyt palvelua ja kirjotat laskuja oot vähän paremmilla vesillä.
jos taas kyselee taksojen perään ollaan kyllä kivillä ja keikan antaja vie ku pässiä narussa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Korjaa toki jos...
Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä293315- 1201321
Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu101265- 711028
- 581021
Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa
Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu1871006olet kaiken rakkauden arvoinen
Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy26957Olisi kiva
Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä38921Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?
Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.66900Oot mun koko maailma
Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹78855