munasarjojen kohdalla nykii ja kutittaa

toistatoiveillenn

taustalla pco ja 4 kiertoon oon syöny terolutia vuodon aikaansaamiseksi. tässä kierrossa en ole syöny terolutia(odotan luomumenkkoja alkavaksi jotta voin aloittaa clomit,en siis nykyisin enää ovuloi ilman niitä, kun pco pahentunut synnytyksen jälkeen). nyt siis kp 19 ja alavatsalla outoja tuntemuksia. kutittaa sisältäpäin tuosta ihan kuin kohdun kohdalta, ja jonkinlaista kihelmöintiäkin on, ja munasarjoja nykii ja vihloo vuorotellen. näitä tuntemuksia ollut eilisillasta asti ja todella huonosti on tullut nukuttuakin kun tuntuu että kokoajan pitäs vaihtaa asentoa. kipuja ei siis ole mutta sellainen levoton olo. esikoisesta joka ihme kyllä sai alkunsa luomuna olin ovuloinut noin kp 21 joten mietin voisko nämä nyt olla ovulaatio-oireita vai mitä tämä on? mutta sitäkin ihmettelen että miksi se tuntuisi molemmissa munasarjoissa..olisiko enemmän kuin 1 munasolu irtoamassa..? voisiko se sitten olla terolutit ois jotenki hoitanu tuota pco:ta lievemmäksi että ovulaatio tulisikin luomusti yhtäkkiä? kokemuksia kiitos kaipailen :)

2

4426

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Huhhuhhuhhuijaa

      Ääääh.... sama homma... todella levoton "kutina" alavatsan alueella. Kuin kohdussa ja munasarjoissa ja aiheuttaa suurta levottomuutta. Olen vitsaillut tuntemuksen biologiseksi seksin näläksi, mutta on tämä erittäin häiritsevä olotila. Nukkumisesta ei tullut mitään ja lääkitystä sexi kokeiltuani hätäapuna, tuntui, kuin vertikaalinen sauva olisi sopivasti "raapinut" häiriöalueelta.

      Yleensä tietynlainen "tökkiminen" kohdunkaulan alueella tietyissä asennoissa tuntuu epämukavalta, mutta nyt koin saavani ennemminkin apua olooni. Yhdynnänaikana ulkosynnyttimistä löytyi paksua mönjää... kuin se olisi vaginan sisältä kaavittua/kirnuttua kellertävää ja kökkäreiksi rullautunutta kovettunutta voita. Ja olin siis juuri tullut suihkusta ja miehen esinahka on leikattu ja penis oli puhdas.

      Vuosien varrella olen kokenut tämän saman "biologisen seksin nälän" muutamia kertoja ja kokemuksena voin vannoa sen olevan erittäin häiritsevä. Aina olen yrittänyt hoitaa asiaa seksillä. Kerran "kohdun kutina" oli niin voimakkaasti levottomuutta aiheuttavaa, että yritin "raapia" sitä vatsan päältä. Suoraan siis siitä kohdasta, jossa häiriön havaitsin. Tökin, taputtelin ja hieroin alavatsaani (vaikka mies oli vieressäni) Lopulta sain orgasmin ja olo oli helpottunut, mutta jotain tämän omituisen häiriön voimakkuudesta kertonee sekin, että olin omalla käsittelylläni onnistunut tuottamaan mustelmia mahaan. Oli vain pakko saada osumat suoraan kohtuun, jotta tunsin kohtuhieronnan menevän perille.

      Tuo kellertävä kökkeröinen mönjä oli tällä kertaa uusi lisä ja nyt päätin suunnata lääkärille. Ties vaikka olisi oire sukupuolitaudista.

    • Anonyymi

      Heei, onko selvinnyt syytä tälle? Täällä ihan samat oireet, yleensä se on OIKEA munasarja.
      Kauhea kutina ja ainoastaan seksi tai itsetyydytys auttaa mutta vain niin että jotakin menee tosi syvälle, tökkii kohdunkaulaa. Ja pitää saada orgasmi(useita päivässä) että auttaa! Ei meinaa jaksaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Trump muka öljyn takia Venezuelaan? Pelkää mustamaalausta

      Kertokaapa mistä tuollainen uutisankka on saanut alkunsta? Näyttäkääpä ne alkuperäiset lähteet, minä en löytänyt mitään
      Maailman menoa
      138
      13212
    2. Kun Arman Alizad puolusti hiihtäjä Vilma Nissilää sanomalla

      "älä välitä sekopäistä Vilma", ja kun siitä kerrottiin täällä, niin sekopäinen mukasuvaitsevainen teki siitä valituksen
      Maailman menoa
      85
      3665
    3. Venezuela on hyvä esimerkki vasemmistolaisten pahuudesta

      Jokainen tietää, että Venezuelassa on pitkään ollut Chavezin ja Maduron vasemmistohallinto. Maan talous on romuttunut,
      Maailman menoa
      106
      2954
    4. Martinalta vahva viesti

      "Suuret unelmat venyttävät sinua, pelottavat vähän ja vievät mukavuusalueen ulkopuolelle. Juuri siellä kasvu tapahtuu. J
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1410
    5. Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?

      Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?
      Maailman menoa
      37
      1393
    6. Akateemikko Martti Koskenniemi vertaa Trumpia Putiniin

      "-Suomalaisena on syytä olla huolissaan siitä, että Yhdysvallat näin vahvistaa 1800-luvun alkupuolella julistamansa etup
      Maailman menoa
      151
      1329
    7. Jos mies olet oikeasti...?

      Kiinnostunut... Pyydä mut kunnolla treffeille ja laita itsesi likoon. En voi antaa sydäntä jos sinä olet epävarma ja eh
      Ikävä
      115
      1284
    8. Esko Eerikäinen paljastaa järkyttävän muiston lapsuudesta - Isä löytyi alastomana slummista

      Esko Eerikäisen tausta on monikulttuurinen, hän muutti vain 10-vuotiaana yksin kotoaan Kolumbiasta isovanhempiensa luo S
      Suomalaiset julkkikset
      14
      1204
    9. Pitäisikö meidän

      Sitten nähdä ilman että siitä tehdään ongelmaa?
      Ikävä
      81
      1071
    10. Nautitko riidan haastamisesta?

      Itse olen hyvin kärsivällinen ja sopuisa noin yleensä, mutta osaan tarvittaessa olla hankala. Niin metsä vastaa kuin sin
      Sinkut
      205
      989
    Aihe