kokemuksia?

Onko kenelläkään käynyt niin, että pillerien lopetuksen jälkeen kuukautisia ei ole tullut yli puoleen vuoteen?
1179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

En suostunut ottamaan e-pillereitä kuukautiskipujen takia, koska suvussamme on suonikohjuja ja ylipainoisuutta. Tarkemmin en ottanut selvää voiko veritulppien tai lihoamisen takana olla e-pillerit vai onko kyseesä vain yleinen mutu-tuntuma.

Hakeudu ihmeessä tutkimuksiin - ei noin pitkä tauko kuukautisissa voi olla normaalia. Paitsi, jos olet raskaana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


joku kirjoitti:

Onko kenelläkään käynyt niin, että pillerien lopetuksen jälkeen kuukautisia ei ole tullut yli puoleen vuoteen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu