Väkivaltainen asiakas

Onko kellekkään sattunut kohdalle uhkaavaa tilannetta asiakkaan taholta?
3304
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Joo, haluasin kans tietää. ruokakaupoissa kai tavallista?

Äänestä

Itse sain pippurisumutteen kasvoilleni. Onneksi ei muuta tapahtunut. Sanallista uhkailua usein.

Äänestä

Kyllähän noi on usein hyvinkin uhkaavia noi päihtyneet joille ei myydä kaljaa. Silloin suljen kassan nopeasti ja lähden kauemmaksi, vaikka olisi jonoakin. Omaa terveyttäni en vaaranna sen vuoksi että jono seisoo. Mielestäni myyjillä pitäisi olla parempi suoja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


XXSS kirjoitti:

Onko kellekkään sattunut kohdalle uhkaavaa tilannetta asiakkaan taholta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu