Ihmettelen vaan sitä että jotkut sanoo että 10.v on iha pikkulapsii. Mää oon 11 ja mul alko 10 vuotiaana valkovuoto. Musta 10 vuotiaat voi olla yhtä kypsiä ku 12 - 13 vuotiaat.
P.S. Seurustelen vuottavanhemman pojankaa
P.S. Seurustelen vuottavanhemman pojankaa
Vastaukset 5
Vanhimmat
Miten valkovuoto tai ylipäätänsä fyysinenkehittymisesi vaikuttaa tai on verrattavissa henkiseenkehittymiseesi? -Ei millään lailla. Ja jos luulet, että ne ovat verrattavissa niin tämä tosiaan vahvistaa kypsyytesi alhaisen tason.
Ja miten se että seurustelet vuoden vanhemman pojan kanssa tekee sinusta kypsemmän? -Ei tämäkään millään tavalla. Ja jos olisit tarpeeksi kypsä, jättäisit seurustelun kokonaan myöhemmälle iälle, koska suhteesi ei tule kestämään kauaa.
Näistä perusteluista voimme tehdä johtopäätöksen, että 10-vuotiaat ovat vielä lapsia.
Oot kyl aika oikeessa. Mua vaan on hieman ärsyttäny se. Kiitti et ees yks voi pysyä järkevänä, sinä.
mitä h'lvettiä? tekeeks se sust jotenkin vanhemman jos sul alko valkovuoto :DDD
Nii. Mä meni vaa vähä sekasi ku kirjoti tota. Aika tyhmää vai mitä?
kakaroita ootte ja semmosina pysytte!