Jalista

Huomenna keskiviikkona kaikki jkl:ssä asuvat kannustaan huima voittoon jps:tä peli vehkalammella klo 20.00.t.tumpe
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

aina pitää VOITTAA. Kerroppa se ensin. Eikö sitä palloa voisi potkia ihan hyvässä urheilullisessa yhteishengessä.

Äänestä
  • se kenties rasistista vastakkainasettelua, mikäli pelaa vaikka somaleita vastaan ja vielä rasistisempaa, mikäli voittaa ne?

    Tai vaikka kannustaa omiaan. Onko pakko kannustaa myös somaleita, ettei syylllisty rasismiin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Huoltaja kirjoitti:

Huomenna keskiviikkona kaikki jkl:ssä asuvat kannustaan huima voittoon jps:tä peli vehkalammella klo 20.00.t.tumpe

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu