Meillä on 6.v vanha marsumamma! viimepäivinä se ei ole oikeen liikkunut se on vaanh maanut mökissään, sillä on toisessa silmässä harmaakaihi ja toisessa on mutta se ei ole vielä niin voimakas, se on aika liikalihava , kun tänään otin sen syliin huomasin että se tärisee, tai silleen oudosti, sä tutisee semmosta nopeaa tärinää sit o noi 1 sk tauko ja taas täris'tään se tekee tällästä kokoajan kun oli sylissäni myöhemmin mnein koittamaa ntutiseeko se vielä kun se on häkissään ja en kyllä huomannut.ja pelkäämisestä en tiiä kun se on niin vanha ja ei pelkää ihmisiä. ja kurisee kun rapsutan häkissä. ja kyllä se ihan hyvin syö..mutta kumminkin niin tekeekö hän kuolemaa?!
tekeekö marsuni kuolemaa?
owner#6
3113
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
tai no.. kyllä se nyt tuossa liikuskelee. mutta kai menossa heinäilemän tai ettii nukkumapaikkaa...jep nyt se meni maate.
Meillä yleensä marsu piti tuollaisia tärinäkohtauksia pesun jälkeen, eli kylmänväreitä veikkaisin. Eikös tuota kannattaisi vaikka käyttää siellä eläinlääkärissä jos käytös on noinkin muuttunut? Sillähän voi olla vaikka mitä sisäisiä vaivoja ja tuskia :/ Vai odotatko mieluummin, että se kuihtuu pois?
lääkäriin aina kun jotain tollasta, tiedät varmaan muutenkin että marsu ei yleensä näytä vaivojaan ennenkuin voi olla jo liian myöhäistäkin? joten ÄKKIÄ lääkäriin, älkää nyt täällä kyselkö, luulisi järjen sanovan että rakas kaveri viedään lääkäriin eikä täällä aina huudella!