Ash menee uudemmissa jaksoissa Unovan liigaan. Mitähän Ash meinaa sen jälkeen tehdä? Luultavasti alottaa jonkun toisen haasteen? Käyttääköhän Ash liigassa, myös muitakin pokemonejaan, kun Unovalaisia?
Mitähän Unovan jälkeen
3
199
Vastaukset
- PT
Tulossa on varmasti tähän asti jännittävin liiga. Toivottavasti Ash nyt vihdoinkin poistuisi sieltä voittajana.
Hoennissa hän hävisi niukasti Tysonille, joka sitten myöhemmin korjasi koko potin. Sinnohissa Ash taas hävisi ylivoimaiselle Tobiakselle, jolla oli Darkrai ja Latios. Lisäksi Ashin sijoitus liigassa on parantunut koko ajan. Käsikirjoittajien pitäisi tehdä taas joku legendaarisia pokemoneja käyttävä kouluttaja, jos he kerran eivät taaskaan halua suoda voittoa Ashille.
En osaa veikata, mitä Unovan liigan jälkeen tapahtuu. Sarja on kuitenkin muuttunut aika paljon nyt BW-kaudella.
Aikaisemmin olin aika varma, että Ash käyttää myös vanhoja pokemonejaan Unovan liigassa. Hän on kuitenkin sittemmin napannut paljon enemmän uusia kumppaneita Unovasta kuin osasin odottaa. Voi siis hyvinkin olla niin, että Ash käyttää vain niitä. Toivon kuitenkin todella, että hän ottelisi myös muilla pokemoneillaan. Kaikki liiga ottelut ovat olleet omalla tavalla jännittäviä. Sinnohin liiga oli kaikkein jännittävin tähän astisista. Otteli Ash pitkästä aikaa johdosta tulleita pokemoneja, kuten Heracross, Noctowl, Donphan, Totodile ja Quilava. Bayleef esiintyi, vaikka Ash ei sillä otellutkaan. Toivottavasti Pikachun lisäksi Ash ottelisi Charizardilla, Bulbasaurilla ja Squirtlella. Tämä nelikko on Ashin vahvempia pokemoneja.
- Bulbasaur3
Uskon että Ash sijoittuu liigassa neljän parhaan joukkoon tai tulee toiseksi. Ash ei ole toistaiseksi ikinä parantanut liigasuoritustaan kahdella kierroksella, ja jostain syystä hän ei parantanut Hoennissa ollenkaan.
En oikein tiedä siitä että käyttääkö Ash vanhoja Pokemejaan liigassa vai ei. Uskon kuitenkin että hän käyttää niitä liigan jälkeen, jos tulee jokin Battle Frontier tyyppinen juttu (toivon kovin että tulee). Jos ei tule, sitten Ash käyttää varmaan vanhoja Pokemejaan liigassa.
Toivon että jos Ash käyttää vanhoja Pokemejaan liigassa, ja/tai sen jälkeen, että hän käyttää monia Kanton Pokemonejaan, varsinkin hänen Charizardia, Bulbasauria ja Squirtlea, puhumattakaan Kingleristä, Mukista ja Tauroseista. Yksikään Kanton Pokemon ei otellut Sinnohin liigassa, joten ne ansaitsevat nyt otella. Toivon myös että Ash käyttää muitakin Pokemejaan, kuten Totodilea, Bayleefiä, Glalietä, Torterraa ja Gibleä. Ja Infernape tulee varmaan saamaan ottelun.
Oikeastaan haluaisin Ashin käyttävän kaikkia Pokemonejaan, mutta se ei ole mahdollista. :(
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle212684Oletko nainen alkanut kammoamaan minua
Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom671679Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A71657Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä
Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise1141603Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.471533Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell911474Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.681366Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001214Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥311147En haluaisi kaiken kuihtuvan pois
ilman, että olemme voineet jutella rauhassa kasvotusten... Mutta mistä ihmeestä löydän sinut?521106
