Mitähän Unovan jälkeen

Ash menee uudemmissa jaksoissa Unovan liigaan. Mitähän Ash meinaa sen jälkeen tehdä? Luultavasti alottaa jonkun toisen haasteen? Käyttääköhän Ash liigassa, myös muitakin pokemonejaan, kun Unovalaisia?

3

210

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • PT

      Tulossa on varmasti tähän asti jännittävin liiga. Toivottavasti Ash nyt vihdoinkin poistuisi sieltä voittajana.
      Hoennissa hän hävisi niukasti Tysonille, joka sitten myöhemmin korjasi koko potin. Sinnohissa Ash taas hävisi ylivoimaiselle Tobiakselle, jolla oli Darkrai ja Latios. Lisäksi Ashin sijoitus liigassa on parantunut koko ajan. Käsikirjoittajien pitäisi tehdä taas joku legendaarisia pokemoneja käyttävä kouluttaja, jos he kerran eivät taaskaan halua suoda voittoa Ashille.

      En osaa veikata, mitä Unovan liigan jälkeen tapahtuu. Sarja on kuitenkin muuttunut aika paljon nyt BW-kaudella.

      Aikaisemmin olin aika varma, että Ash käyttää myös vanhoja pokemonejaan Unovan liigassa. Hän on kuitenkin sittemmin napannut paljon enemmän uusia kumppaneita Unovasta kuin osasin odottaa. Voi siis hyvinkin olla niin, että Ash käyttää vain niitä. Toivon kuitenkin todella, että hän ottelisi myös muilla pokemoneillaan.

    • Kaikki liiga ottelut ovat olleet omalla tavalla jännittäviä. Sinnohin liiga oli kaikkein jännittävin tähän astisista. Otteli Ash pitkästä aikaa johdosta tulleita pokemoneja, kuten Heracross, Noctowl, Donphan, Totodile ja Quilava. Bayleef esiintyi, vaikka Ash ei sillä otellutkaan. Toivottavasti Pikachun lisäksi Ash ottelisi Charizardilla, Bulbasaurilla ja Squirtlella. Tämä nelikko on Ashin vahvempia pokemoneja.

    • Bulbasaur3

      Uskon että Ash sijoittuu liigassa neljän parhaan joukkoon tai tulee toiseksi. Ash ei ole toistaiseksi ikinä parantanut liigasuoritustaan kahdella kierroksella, ja jostain syystä hän ei parantanut Hoennissa ollenkaan.

      En oikein tiedä siitä että käyttääkö Ash vanhoja Pokemejaan liigassa vai ei. Uskon kuitenkin että hän käyttää niitä liigan jälkeen, jos tulee jokin Battle Frontier tyyppinen juttu (toivon kovin että tulee). Jos ei tule, sitten Ash käyttää varmaan vanhoja Pokemejaan liigassa.

      Toivon että jos Ash käyttää vanhoja Pokemejaan liigassa, ja/tai sen jälkeen, että hän käyttää monia Kanton Pokemonejaan, varsinkin hänen Charizardia, Bulbasauria ja Squirtlea, puhumattakaan Kingleristä, Mukista ja Tauroseista. Yksikään Kanton Pokemon ei otellut Sinnohin liigassa, joten ne ansaitsevat nyt otella. Toivon myös että Ash käyttää muitakin Pokemejaan, kuten Totodilea, Bayleefiä, Glalietä, Torterraa ja Gibleä. Ja Infernape tulee varmaan saamaan ottelun.
      Oikeastaan haluaisin Ashin käyttävän kaikkia Pokemonejaan, mutta se ei ole mahdollista. :(

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      46
      855
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      11
      843
    3. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      62
      778
    4. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      42
      753
    5. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      750
    6. 51
      647
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      60
      597
    8. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      597
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      67
      566
    10. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      111
      527
    11. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      28
      518
    12. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      18
      497
    13. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      495
    14. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      487
    15. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      44
      485
    16. En usko enää

      rakkauteen.
      Ikävä
      63
      450
    17. Miten voit tykätä

      Jos samaan aikaan haluat pysyä mahdollisimman kaukana?
      Ikävä
      40
      437
    18. Mitä sulle

      Kuuluu?
      Ikävä
      24
      429
    19. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      33
      425
    20. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      17
      420
    Aihe