http://www.iltasanomat.fi/matkat/art-1288492273884.html
"Hajullako" sitä nykyään lennetään?
Benzino finito propello stoppo
1
544
Vastaukset 1
- Koska rysähtää ?
Mieluummin maksan muutaman kympin lisää siitä, että pääsen hengissä perille.
Ilmailuviranomaisten tulisi ottaa Ryanair tarkempaan syyniin ennenkuin niitä ruumiita alkaa oikeasti tulemaan. FIrman turvallisuuskulttuurissa on jotain pahasti vialla kun näitä uutisia saa yhtenään lukea.
Valitettavasti Ryanairilta ei ole edes turvassa kun lentää laatuyhtiöillä. Tässäkin tapauksessa http://www.hs.fi/ulkomaat/Ryanairin kone lensi kolhittuna/a1305588942658?ref=lk_is_2 oli todellakin mahdollista pudottaa AA:n 300 matkustajaa Atlantiin, vain Ryanairin "GetThereItIs" asenteen takia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1092300Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???26974- 71902
- 103896
- 48845
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha568835- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627- 66625