lomaosake

jos ostan viikko-osakkeen jälkimarkkinoilta, niin olenko sitten oikeutettu esim holiday clubin jäsenetuihin.niissähän on esim. edullisia 3vrk lomia. Pääsenkö myöhemmin liittymään rci pistejärjestelmään?

2

221

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • qoief

      Periaatteessa pääset liittymään RCI pistejärjestelmään, mutta se maksaa erikseen useita tuhansia euroja. Loppujen lopuksi hinta tulee lähes samaksi ostaa osake HC:lta ja sen myötä liittää se pisteisiin ja samalla saa myös osakaskortin, jolla saa joitain etuja.

    • Tyytyväinen

      Ei pistejärjestelmään liittymisessä ole isoja kustannuksia.
      Myimme omamme Katinkulta osakkeen pois tänä kesänä. Myynti tapahtui yllättävän helposti kaikista huhuista huolimatta. Saimme n. 500 euroa vähemmän mitä maksoimme 7 vuotta sitten. Olemme matkustelleet pisteillä tosi hienoissa hotelleissa ja yhden kerran vietimme oman lomaviikon Katinkullassa.
      Se ainut huono puoli oli/on että euroopan isossa kaupungeissa (keskustassa) ei tahdo saada hotellia. Hotellit aina hiukan kaupungin sivussa mutta tosi luxus hotelleja. Olemme ainakin olleet ihan suht tyytyväisiä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Onko sulla rakas mitään sanottavaa?

      Lähetä tässä kaivatullesi haluamasi terveiset 💌
      Ikävä
      349
      2803
    2. Vaikea löytää samantyylistä miestä

      Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i
      Sinkut
      178
      2254
    3. Liikenneonnettomuus kuhmo

      Taisi Audi mennä lunastukseen ja pemari kilometritehtaalle
      Kuhmo
      36
      1822
    4. Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!

      Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      279
      1577
    5. Oot sä aika nuorekas...

      Vaikka oot niin vanha!
      Ikävä
      53
      1115
    6. Rasismi ahdistaa.

      Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa
      Sinkut
      273
      944
    7. Martina ja Muhis

      Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤
      Kotimaiset julkkisjuorut
      248
      806
    8. Näin sut.

      olitpas vanhentuneen näköinen. 😆 mieheltä naiselle
      Ikävä
      68
      747
    9. Oot pelkkä naurun aihe

      🤣🤣🤣🤣🤣 m-n
      Ikävä
      46
      628
    10. Olenkohan tunteideni kanssa yksin?

      Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell
      Ikävä
      46
      581
    Aihe