Kokeilin tuota näyttölukkoa puhelimessani, mutta olen menettänyt hermoni siihen.
Eli se kun pitää piirtää kuvio saadakseen puhelin auki. Haluan pois tämän ominaisuuden siitä, mutta miten se onnistuu? En löydä mistään ohjeita siihen.
Apuaa!!!
Samsung galaxy S II ja näyttölukon poistaminen?
44
8201
Vastaukset
Sen saa pois asetuksista: Valikko->Asetukset->Turvallisuus->Näyttölukko->Ei mitään
Suosittelen silti laittamaan esimerkiksi suojakoodin.Sain samsung galaxy s4:stä pois menemällä Asetukset > Lisää > Laitteen järjestelmävalvojat > ruksi pois järjestlmävalvojan kohdalta, jos näyttölukitusvaihtoehdot pyyhkäisy ja ei mitään on harmaan
- dfhs
Kiitos paljon.
- rosa:)
miten saa poistettua näyttölukituksen kun laitoin näyttöön pinkoodin enkä enää muista sitä?
- rosa:)
siis samsung galaxy gio -puhelimeen
- en tiiä
rosa:) kirjoitti:
siis samsung galaxy gio -puhelimeen
mulki on samsung gio lukittuna
Sen pitäisi saada pois, kun kirjoittaa montakertaa näytön koodin väärin. Kännykän pitäisi kysyä tämän jälkeen Google tilin tunnuksia.
- en osaa.
mitä sitten kun ei muista google tilin tunnuksia....
Silloin ainoa keino taitaa olla puhelimen hard reset. SGS2 mallissa se tapahtuu tälleen: http://www.hard-reset.com/samsung-i9100-galaxy-s2-hard-reset.html
- TimppaTT
PS: miksi laittaa suojakoodia, tai piirtoaukaisua, jos hard-resetillä saa molemmat ohitettua?
Siksi että kukaan ei pääse käsiksi esimerkiksi omiin tiedostoihin tai Google tiliin. Hard resetin yhteydessähän nämä poistuvat puhelimesta. Esimerkiski minulla no paljon tärkeitä tiedostoja omalla Google tilillä.
- TimppaTT
Tuskinpa varkaat ovat niinkään kiinnistuneita sinun tuiki tärkeistä tiedostoistasi, kuin kalliista älypuhelimestasi! ;)
Sama kun jättäisit autosi lukitsematta, mutta lukitsisit kyllä hanskalokeron? TimppaTT kirjoitti:
Tuskinpa varkaat ovat niinkään kiinnistuneita sinun tuiki tärkeistä tiedostoistasi, kuin kalliista älypuhelimestasi! ;)
Sama kun jättäisit autosi lukitsematta, mutta lukitsisit kyllä hanskalokeron?Ovat kyllä kiinnostuineita, jos tiedostot voivat tuottaa rahaa. ( Esim käyttäjätunnuksia eri verkkokauppoihin, Facebook tilin tunnukset ym). Tietoturva asioiden kanssa ei kannata nimittäin leikkiä.
- masa532
VPN vaatii näyttölukituksen toimiakseen. En kuitenkaan halua mitään pin-koodia enkä piirtokoodia. Voiko kyseisen "turvaominaisuuden" ohittaa jollain keinolla.
- minä
kiitos paljon vapunen tästä linkistä
- argh2
Osaako joku kertoa, miksi puhelin ei pimene normaalisti kun laittaa näppäinlukon päälle? Puhelin alkaa pyörittämään samsung logoa, siirtyy sitten "avaa näppäinlukko" -kohtaan ja pitää ääniä, joka on todella häiritsevää, kun puhelin yksinään piipittää ja vilkkuu jatkuvasti? Mistä johtuu??? Ja ennen kaikkea: saako sen pois?
- miten3
miten saa sen samsung galaxy Gion auki siitä piirustus koodista
- miten 112
miten saa samsung galaxy Gion auki siitä piirustus koodista kertokaa
- auttakaa1
hei mulla on samsung galaxy s3 nii miten saa poistettua noita tyhjiä "näyttöjä" mulla on niitä 7 ja käytän kolmea. mutta mua häiritsee kun joutuu aina selaamaa
Painamalla työpöydällä "Valinnat" painiketta ja sen jälkeen "muokkaa sivua". Sieltä voi poistaa niitä aloitysnäyttöjä vetämällä ne sormen avulla alareunassa olevaan roskakorin kuvakkeeseen.
- TallahPallah
Tiiäks sää miten voin poistaa aloitus näyttöjä ku en ite osaa. Samsung galaxy core plus on puhelin.
TallahPallah kirjoitti:
Tiiäks sää miten voin poistaa aloitus näyttöjä ku en ite osaa. Samsung galaxy core plus on puhelin.
Sama juttu keiketi.
- auttakee
hei nyt mä oon vetäny kaikki aloitusnäytöt roskakoriin, näyttö on ihan
pimee miten mä saan ne kaikki 7 takas ei tää oo hyvä näin. Ei ole mahdollista poistaa kaikkia.
- kisa jatkuu
Sain jäniksen, yksi piste.
- hevoshullu2
Moi! Onks ainoa keino viedä huoltoon vai onks viel toivoa kotikeinoa? Kun unohdin piirtokuvion ja nyt se vaatii google-tiliä ja eikä mul oo sellaista oon kokeillut gmail ja luukku sähköposteja :( eikä näyttävän auttavan :(. Voisko joku neuvoa? HELP!
puhelin on Samsung galaxy gio
Auttakaa en haluis luovuttaaa puhelintani huoltoon ;( Sinulla on Google tili jos olet ladannut Google Playsta sovelluksia tuohon puhelimeen. ( Gmail on yksi osa Google tiliä)
Mutta Hard reset auttaa noihin lukitus unohduksiin: http://www.hard-reset.com/samsung-galaxy-gio-s5660-hard-reset.html
Huomaa että kaikki puhelimen tiedostot poistuvat tuon jälkeen.- Hevoshullu2
Moi! Mie vien sen huomenna Huoltoon kokeiltiin jo sun sitä mitä ehdotit:) mut ei se auttannut, mutta paljon kiitokset sinulle! :)
On varapuhelin onneksi käytös mut huono on. Mutta onneksi on puhelin. Kuukauden ehkä huolossa on. Tiiäksä muuten miten paljon se huolto maksaa?
Eli mihin kohtaan toi minun antama ohje "jämähtää". Eli saitko valittua tuon "Clear storage kohdan?
- Hevoshullu2
Sinne tuli vaan jotain muuta vaihto ehtoja ei tota mikä piti siun mukaan tulla :(
En tajuuu:(
Kuten mitä?
Tuliko siihen tuonlainen valikko kuten tässä videossa?
http://www.youtube.com/watch?v=nUopFBHyvIg
(0:52 kohdassa)- Hevoshullu2
Siihen tuli just tollainen mut ei lukennut sitä yhtä juttuu mitä siin piti lukee äiti valitse jonkun muun eikä toiminnut :( voin kokeilla uudestaan :)
jos tajusin tosta - Hevoshullu2
pittäskö siel olla sim kortti?
- Hevoshullu2
Hevoshullu2 kirjoitti:
pittäskö siel olla sim kortti?
sain toimimaan mutta hävis kaikki numerot ja nimet :( kiitos tosi paljon!
Teenkö mä nyt sen google-tilin?
Tuo minun ensimmäinen ohje oli sikäli väärä koska tuossa valikosta pitää valita "Wipe data and factory reset" ja tuon jälkeen painaa "reboot".
- Hevoshullu2
vapunen kirjoitti:
Sinun ei tarvitse tehdä Google tiliä jos sinulla on jo kerran Gmail.
Mutta nyt se toimiii!!!! kiitos joudun vaan pyytää numerot kavereiltani:) (ooks tyttö vai poika)
Poika olen. Jatkossa kun laitat synkronoinnin päälle Androidin tiliasetuksista niin nimet menevät omalle Gmail tilille jossa niitä on helppo hallita ja palauttaa tarvittaessa.
Näin ne saa aina takaisin jos joutuu joskus tekemään resetoinnin.- Hevoshullu2
No hyvä onneksi ne oli sim kortissa ne kaikki :D kuis vanha oot ja onks facebookkia?
Ei ole naamakirjaa. Mutta pääasia että sait toimimaan tuon.
- Hevoshullu2
Niin on onks skypeä jos oot joku 13-15 V ?
Kun katsot profiiliani niin löydät vastauksen Skypeen. Tosin käyn siellä harvoin,
- Hevoshullu2
Okei...
Mut en taida ihan kun... Mut kiitoksia siitä avusta kun autoit samaan puhelimeni toimimaan! KIIITOS! tosi paljon
kiitos, autoit myös mua :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Työsuhdepyörän veroetu poistuu
Hallituksen veropoliittisen Riihen uutisia: Mitä ilmeisimmin 1.1.2026 alkaen työsuhdepyörän kuukausiveloitus maksetaan2236975Pakko tulla tänne
jälleen kertomaan kuinka mahtava ja ihmeellinen sekä parhaalla tavalla hämmentävä nainen olet. En ikinä tule kyllästymää421249Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka271052- 75891
Hävettää muuttaa Haapavedelle.
Joudun töiden vuoksi muuttamaan Haapavedelle, kun työpaikkani siirtyi sinne. Nyt olen joutunut pakkaamaan kamoja toisaal48845Katseestasi näin
Silmissäsi syttyi hiljainen tuli, Se ei polttanut, vaan muistutti, että olin ennenkin elänyt sinun rinnallasi, jossain a61837Työhuonevähennys poistuu etätyöntekijöiltä
Hyvä. Vituttaa muutenkin etätyöntekijät. Ei se tietokoneen naputtelu mitään työtä ole.93794Toinen kuva mikä susta on jäänyt on
tietynlainen saamattomuus ja laiskuus. Sellaineen narsistinen laiskanpuoleisuus. Palvelkaa ja tehkää.38791Tietenkin täällä
Kunnan kyseenalainen maine kasvaa taas , joku huijannut monen vuoden ajan peltotukia vilpillisin keinoin.14756- 43733