Kortsut::::D

Täs pari kysymyst:
haluisin ostaa r-kioskilta kondomeja-
-pitääkö niitä mennä extraa kysymään myyjältä kun en ikinä näe niitä missään?
-onko niissä ikärajaa??
-entä minkä hintaisia ne ovat?
kiitos jo etukäteen ja kaikki jonnet voi jättää kommentoimatta-.-
25785
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 25

Vanhimmat

minkä ikäne oot;))

Äänestä
  • 15:)

    Äänestä

  • kortsuostajaa kirjoitti:

    15:)

    etiks panoseuraa;))

    Äänestä

  • 16vv kirjoitti:

    etiks panoseuraa;))

    woooooow chill out emmä:DDDDDD

    Äänestä

mul o kalu 20cm ;)

Äänestä
  • liian lyhyt! pitää olla väh. 50cm

    Äänestä

-pitääkö niitä mennä extraa kysymään myyjältä kun en ikinä näe niitä missään? = Mielestäni kondomit ovat aina kassan takana, mutta ruokakaupoissa kassan vieressä. Joten ärrällä varmaan pitäis kysyy.
-onko niissä ikärajaa?? = Mielestäni kondomeissa ei ole ikärajaa.
-entä minkä hintaisia ne ovat? = 3-25€, riippuu miten ison pakkauksen ostaa.

Äänestä

Lol, ite kun menin joskus ostamaan kortsuja ihan huvikseen testinä (en siis panohommien takia). Kyllä kuumotti kaupassa, piti vilkuilla ympäriinsä ettei ketään tuttuja näy. Otin paketin kortsuja ja sitten muita ostoksia siihen päälle, että voi kassalla piilottaa ne niitten alle (ostin mm. viemärinavaajaa, pistaasipähkinöitä ja karkkeja muovipussi siihen ostosten päälle ettei mummot nää :D:D:D:D:D) No nyt myöhemmin ajatellen ne kondomit on ihan tavallisia kauppatarvikkeita eikä myyjä saa arvostella ostoksiasi tai tuskinpa sitä kiinnostaa p*skaakaan mitä sinä ostat, vaikka ostaisitkin kortsuja tai 10 kiloa suolakurkkuja.

Äänestä
  • mun kyrrpä o niin iso että siihen mahtuu 5 kyrrrpää samaan aikaan

    Äänestä

  • mun kyrrpä o niin iso että siihen mahtuu 5 kyrrrpää samaan aikaan

    Äänestä

  • gg kirjoitti:

    mun kyrrpä o niin iso että siihen mahtuu 5 kyrrrpää samaan aikaan

    Tilaa kortsusi www.kondomikeiju.com nimisestä nettilkaupasta. Sieltä voi tulata kondomeja puhelimella. Maksu tekstiviestinä.

    Äänestä

  • alpo69 kirjoitti:

    Tilaa kortsusi www.kondomikeiju.com nimisestä nettilkaupasta. Sieltä voi tulata kondomeja puhelimella. Maksu tekstiviestinä.

    nii voisinha mä muute netistki tilaa vaan et luin ne käyttöehdot ja pitääpi olla väh. 18w ja oon 15, ja äidilt enkä varsinkaa faijalt mee kerjää kondomeit XDDDD

    Äänestä

Ei kukaan tarkista ikää !! Oon 16 ja oon tilannu . Jos sulla on oma puhelinlittymä niin kyllä sinä sieltä kumeja saat !!

Äänestä

ok:)

Äänestä

En suosittele kortsujen ostamista puhelimella.

1. Kortsujen tuleminen kestää ikuisuuden.
2. Vanhempasi saavat tietää puhelinlaskustasi että olet ostanut kortsuja puhelimella.
3. Kotiisi tulee paketti jonka reinassa varmasti lukee "www.kondomiketju.com".
4. Ne maksavat enemmän kun kaupassa!

Äänestä
  • Maksaa muuten ihan helvetin paljon, ja sivulla lukee että tilaajan pitää olla vähintään 18-vuotias!

    Äänestä

  • dgfhjkl kirjoitti:

    Maksaa muuten ihan helvetin paljon, ja sivulla lukee että tilaajan pitää olla vähintään 18-vuotias!

    Tietenkin se on k-18, ei kondomeiden takia, vaan sen, ettei alaikäinen saisi tilata netistä mitään ilman aikuisen lupaa. Missä Tomegle on kun häntä tarvitaan?

    Äänestä

Kortsut tuli múlle seuraavana päivänä ! Tilasin kondomikeijusta aamupäivällä ja sain kotiin seuraavana päivänä kirjekuoren jossa ei lukenu muuta kuin mun nimi.
Tilaan kyl jatkossakin sieltä, ei kehtaa kaupasta hakee tääl tumppukyläss

Äänestä

On jotain kauppoja jossa ne on ihan hyllyssä, mutta ettiä pitää. Monet ässämarketit on sellasia. K-kaupassa ne on jossain kassalla.
Ymmärrän röökin tapauksessa, että pitää ostaa ilman etikettiä, mutta kortsut - ei siinä oikeen kehtaa ruveta kyselemään että eikö isompaa ois, eikun vähän pienempi, oisko niitä karkinmakusia... Siinä kans yks asia jota ei oikeesti voi ostaa summissa.

Äänestä

ei kondomeissa ole mitään ikärajaa! kyllä ehkäisy on sallittua kaikille;)

Äänestä

Ite ostin ekan kerran kortsu paketin kun olin 13v. Tosin en niiden viralliseen tarkoitukseen... Menin vaan s-markettiin ostin vähän muuta sälää päällä ja laitoin kortsut alle.. Maksoin kans viel käteisel...
Poika 14v

Äänestä
  • Ei kondomeis oo mitään ikärajaa, mut netistä ei saa tilata alle 18.vuotias kortsuja! XD

    Äänestä

  • kortust kirjoitti:

    Ei kondomeis oo mitään ikärajaa, mut netistä ei saa tilata alle 18.vuotias kortsuja! XD

    kuka sitä kysyy minkä ikäinen oot ? Ja käteisellähän se maksetaan ei velaksi! Tilataanhan metroliputkin/pizzat ym puhelimella

    Äänestä

  • Runkkasitko monesti samaan kumiin?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kortuostajaa kirjoitti:

Täs pari kysymyst:
haluisin ostaa r-kioskilta kondomeja-
-pitääkö niitä mennä extraa kysymään myyjältä kun en ikinä näe niitä missään?
-onko niissä ikärajaa??
-entä minkä hintaisia ne ovat?
kiitos jo etukäteen ja kaikki jonnet voi jättää kommentoimatta-.-

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu