Venäjälle ilman viisumia

Tämä sitten toteutuu syykuussa 2013. Voip olla jonoa molempiin suuntiin.
5297
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Vois olla tuolla Venäjän rajalla samanlaiset muodollisuudet kuin Ruotsin rajalla Haaparannassa niin ei tarviis jonotella turhiin paperinpyörityksiin vaan suoraan hurauttaa Tatjanan tavaraa tarkastelemaan ja bensaa hakemaan

Äänestä

missä niin sanotaan että ilman viisumia pääsee

Äänestä

nii mistä kuullu tollasta?

veikkaan että ei tuu ainakaa iha lähivuosina toteutuu,sehä menis iha hulun myllyks
tuo rajalla meno..

Äänestä

Kyllähän ne rajat tulevat ikävä kyllä venäjän painostuksesta tulevaisuudessa avautumaan...

Äänestä

Pääseekö venäjälle ajokortilla?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Passi kirjoitti:

Tämä sitten toteutuu syykuussa 2013. Voip olla jonoa molempiin suuntiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu