bensalenkkareilla tärykalvot halkeaa? Luulisi mopoautossa tai vanhassa japsissa olevan sen verran vähän sisätilaa, ettei tarvitsisi vaatekaapin kokoisia stereoita huudattaa pitkin päivää....No eihän bensalenkkarit pääse ylös kuin puolilta päivin ja polttavat kumia papan ja mamman rahoilla.
Eikö voisi laittaa varaosaputkea pakoputken tilalle, ettei tarvitse syöksytorvia repiä seinästä irki?
Eikö voisi laittaa varaosaputkea pakoputken tilalle, ettei tarvitse syöksytorvia repiä seinästä irki?
Vastaukset 1
Vanhimmat
Pappa betaalar, meissä suomimiehissä on jotain perämetsien voimaa, kiellot, lait, suositukset, koulutus ei meihin oikein tehoa. Yhä vaan suurin kuolinjoukko on mies 18-25v liikenteessä, onko se luonnon karsintaa vai ei? siinä vasta kysymys.
Sitten kun ikää tulee alkaa asiat valkenemaan, ,mekin ajettiin moottoripyörillä, t-paita, farkut ja puukengät, sen vasta vanhempana huomaa mitä siitä seuraa.
Sitten kuunneltiin kovalla paineella Beatleksiä ja muita, nyt senkin vaikutus alkaa ilmaantumaan. Monella on mopoilusta, moottoripyöräilystä jäänyt ikuinen vamma, minulla vain mäenlaskusta nillka joskus jumputtaa, vaikka aikaa on kulunut.
Ja silloin jos joku ns. aikuinen olis meitä torunut;)))) heheh
Täällä hyvinherkästi suositellaan poliisia, nuorenmiehen tai porukan vahdiksi, me annettiin silloin niille piutpaut, tuskin asenne on muuttunut.