Missä ria

En ole vieraillut kotvilleen tällä palstalla, tuli ikävä topakkaa emäntää. Mitä kuuluu?
194
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Eipä ole Riaa näkyny, on vain meitä tyhjän junnaajia, joilla menee huonosti tai ainakin suuri kateus istuu olkapäällä, kun maataloudesta on kyse. Kaikki vähänkin järkevät keskustelut torpataan ja kateus kukoistaa. Aivan kuin siinä arkisessa ja yksinäisessä puurtamisessa ei olisi jo tarpeeksi. Kohta taas nuristaan joko paaleista tai viljakuormista tiellä, vaan onneksi täällä meillä päin niitä ei liiaksi ole, kun sade vei suurimman osan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


agr. kirjoitti:

En ole vieraillut kotvilleen tällä palstalla, tuli ikävä topakkaa emäntää. Mitä kuuluu?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu